همکاری گوگل در جنگ غزه


لینک بگیر دات کام: اسناد مشاهده شده توسط پایگاه خبری «تایم» نشان میدهد گوگل، خدمات رایانش ابری برای وزارت دفاع رژیم صهیونیستی، فراهم نموده و این غول فناوری، درباره ی عمیق کردن همکاری خود در دوران جنگ این رژیم در غزه، مذاکره کرده است.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، این سند نشان میدهد وزارت دفاع رژیم صهیونیستی، یک ورودی امن به زیرساخت رایانشی گوگل دارد که به این وزارتخانه اجازه می دهد داده ها را ذخیره و پردازش کرده و به خدمات هوش مصنوعی، دسترسی پیدا کند.

طبق پیش نویس قرارداد به تاریخ ۲۷ مارس سال ۲۰۲۴، وزارت دفاع رژیم صهیونیستی خواهان کمک مشاوره ای از جانب گوگل، برای توسعه دسترسی خود به خدمات «گوگل کلود» بوده و بدنبال آن بوده است تا امکان دسترسی واحدهای مختلف به فناوری های اتوماسیون را فراهم آورد. این قرارداد نشان میدهد گوگل، صورتحساب بیش از یک میلیون دلاری برای وزارت دفاع رژیم صهیونیستی بابت خدمات مشاوره، داده است.

نسخه این قرارداد که توسط «تایم»، مشاهده شده، توسط گوگل یا وزارت دفاع رژیم صهیونیستی امضا نشده است اما در اظهارنظر یک کارمند گوگل در ۲۷ مارس درباره ی ی این سند، گفته شده است این امضاها به طور آفلاین به انجام می رسد به جهت اینکه یک قرارداد اسرائیل/نیمبوس است.

گوگل، به وزارت دفاع رژیم صهیونیستی، یک تخفیف ۱۵ درصدی برای قیمت اصلی هزینه های مشاوره داده به جهت اینکه در نتیجه، «چارچوب قرارداد نیمبوس» بوده است.

«پروژه نیمبوس»، یک توافق رایانش ابری و هوش مصنوعی ۱.۲ میلیارد دلاری جنجالی میان دولت رژیم صهیونیستی و دو شرکت گوگل و آمازون است. گزارش های مطبوعات رژیم صهیونیستی، پیش از این عنوان کرده بودند که گوگل و آمازون، به طور قراردادی حق ندارند از استفاده تسلیحات خاص اسرائیل از فناوری شان تحت پروژه نیمبوس، جلوگیری نمایند. اما برای نخستین بار است که وجود یک قرارداد که نشان میدهد وزارت دفاع رژیم صهیونیستی، مشتری «گوگل کلود» بوده، علنی شده است.

بر اساس گزارش تایم، گوگل اخیرا، کار خود برای دولت رژیم صهیونیستی را تا حدود زیادی برای اهداف غیرنظامی، توصیف کرده است. یک سخنگوی گوگل برای گزارشی که هشتم آوریل منتشر شد، به «تایم» گفت: ما کاملا روشن کرده ایم که قرارداد نیمبوس، برای کارهایی است که توسط وزارتخانه های دولت اسرائیل مانند دارایی، بهداشت، حمل و نقل و آموزش، در پلتفرم تجاری ما به انجام می رسد. کار ما، مربوط به اطلاعات بسیار حساس یا طبقه بندی شده نظامی در ارتباط با تسلیحات یا خدمات اطلاعاتی نیست.

سخنگوی گوگل در مقابل پرسش مربوط به قرارداد با وزارت دفاع رژیم صهیونیستی، به «تایم»، اظهارنظر نکرد.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، در صورتی که گوگل مدعی شده است ماهیت همکاریش با رژیم صهیونیستی، غیرنظامی است، مقالات منتشر شده برمبنای منابع اطلاعاتی رژیم صهیونیستی، نشان میدهد چگونه این رژیم، با بهره بردن از هوش مصنوعی، قتل عام می کند. 


منبع:

1403/01/27
15:04:03
5.0 / 5
300
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴