توسعه هوش مصنوعی گوگل در گوشی های هوشمند


به گزارش لینک بگیر دات کام، جمینی چت بات هوش مصنوعی گوگل احیانا در آینده نزدیک یک بروزرسانی مهم روی موبایل ها دریافت می کند و چند خصوصیت جدید ازجمله باکسی برای نوشتن متن روی تصویر یا ویدئو به آن اضافه می شود.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از تک رادار، AssembleDebug کاربری در توییتر، جزییات این آپدیت را در اختیار چند رسانه قرار داده است. PiunikaWeb چشم اندازی به این خاصیت دریافت کرده و عملکرد آن خارق العاده به نظر می رسد.

قابلیت افزودن باکس برای نوشتن متن، باکس داده های هوش مصنوعی را به یک پنجره کوچک شناور در پایین نمایشگر موبایل تبدیل می کند که حتی در صورت بسته شدن اپ، باز می ماند. به عنوان مثال فرد می تواند هنگام جستجو در اینترنت یا کنترل ایمیل هایش با جمینی صحبت کند.

AssembleDebug توانسته هنگامیکه اپ ایکس را در موبایلش باز کرده بود، پنجره مذکور را باز و آن را فعال کند. ویدئوی دموی او نشان میدهد این پنجره به طور دقیق مانند اپ جمینی کار می کند. به طور دقیق تر فرد سوالی می پرسد و چند ثانیه بعد پاسخی با ذکر لینک منابع، تصاویر و همچنین ویدیو های یوتیوب ظاهر می شود. البته ممکنست نمایش این پاسخ ها، اپی که در زیر آن فعال است را تار کند. از جانب دیگر باید به این هم اشاره نمود که این باکس چند وجهی است به این دلیل فرد می تواند سوال را بنویسد، به طور زبانی به هوش مصنوعی دستور دهد یا عکسی را آپلود کند.

دیگر تغییرات مهم این به روزرسانی آنست که جمینی روی موبایل های اندروید قابلیت دریافت انواع فایل ها در کنار عکس را خواهد داشت. تصاویر نشان می دهند که یک آزماینده یک PDF را آپلود می کند و سپس از هوش مصنوعی می خواهد متن داخل آن را خلاصه کند. ظاهرا این خاصیت نسخه فعلی جمینی نیز وجود دارد اما با فعال کردن آن هیچ اتفاقی نمی افتد. نشریه اندروید اتوریتی تخمین می زند این آپدیت ها مخصوص بخش Workspace گوگل یا Gemini Advanced یا هر دو آنها باشد.

دومین ابزار جالب قابلیت گزینش متن(Select Text) است. اکنون اگر کاربر بخش کوچکی از یک متن را بخواهد در جمینی کپی کند، باید تمام آن را کپی کند. اما قابلیت گزینش متن این چالش را برطرف می کند و به فرد اجازه می دهد بخش خاصی از یک خط یا پاراگراف را کپی کند.
 


منبع:

1403/02/05
13:10:10
5.0 / 5
436
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵