بسته شدن ربات های جاسوسی تلگرام


لینک بگیر دات کام: سازمان جاسوسی نظامی اوکراین (GUR) روز دوشنبه اعلام نمود مدیریت پلت فرم پیامرسان تلگرام، برخی از ربات های رسمی مخالف حمله نظامی روسیه به اوکراین را مسدود کرده است.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، این سازمان در اطلاعیه ای که در تلگرام منتشر شد، اظهار داشت امروز، مدیریت پلتفرم تلگرام در اقدامی غیرمنطقی تعدادی از ربات های رسمی مخالف تجاوز نظامی روسیه به اوکراین همچون ربات اصلی اطلاعاتی را مسدود کرد. در این بیانیه قید شد: با وجود مسدود شدن ربات ما، اطلاعات شخصی شما امن است.

ربات یک برنامه نرم افزاری است که می تواند با دنبال کردن دستورالعمل های داده شده، به تنهایی اجرا شود و برای انجام وظایف خاصی برنامه ریزی شده است که می تواند شامل تقلید مکالمه با افراد یا جمع آوری محتوا باشد.

اپلیکیشن پیام رسان تلگرام که در دبی مستقر است، یکی از محبوب ترین پلتفرم های شبکه اجتماعی است که توسط پاول دوروف، کارآفرین روسی به راه افتاده است. وی بعد از آن که حاضر نشد با درخواست دولت روسیه برای مسدود کردن گروه های مخالف در یک شبکه اجتماعی دیگری که فروخته است، موافقت کند، در سال ۲۰۱۴ مجبور شد روسیه را ترک کند.

تلگرام پس از شروع حمله نظامی روسیه به اوکراین در سال ۲۰۲۲، به ابزاری حیاتی برای هر دو طرف و محل ارسال و دسترسی به اطلاعات فیلتر نشده در ارتباط با جنگ، تبدیل شد.

تقریبا همه نهادهای رسانه ای و دولتی بزرگ و چهره های شناخته شده در روسیه و اوکراین، در تلگرام کانال دارند.

بر اساس گزارش رویترز، ولودیمیر زلنسکی، رییس جمهور اوکراین، سخنرانی های ویدئویی روزانه در تلگرام ارسال می کند و نیروهای مسلح او در ارتباط با حملات هوایی و تحولات میدان نبرد اطلاع رسانی می کنند. کرملین، کارهای پوتین را در تلگرام اعلام می کند و مخالفان دولت روسیه در این پلتفرم فعال می باشند. 

1403/02/10
21:28:57
5.0 / 5
277
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳