معرفی تازه ها در رویداد گوگل 2024


لینک بگیر دات کام: در صورتیکه رویداد گوگل در سال 2024 هفته آتی برگزار می شود، چشم های زیادی به آن خیره شده تا ببینند چه چیزهایی در آن معرفی خواهد شد.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، در حال نزدیک شدن به برگزاری کنفرانس توسعه دهندگان I/O گوگل هستیم تا از برخی از ایده های بزرگ این غول فناوری برای سال پیش رو باخبر شویم.
اغلب اخبار مهم از سخنرانی افتتاحیه در ۱۴ مه(۲۵ اردیبهشت) بیرون خواهد آمد که احیانا اطلاعات بیشتری را درباره ی ی اندروید ۱۵ و همچنین مجموعه کاملی از به روزرسانی های هوش مصنوعی به ما می دهد.
قطعا شگفتی هایی نیز وجود خواهد داشت، بااینکه به احتمال زیاد باید تا پاییز منتظر بمانیم تا آخرین سخت افزار پرچم دار این شرکت را تماشا نماییم.
مثل همیشه، شایعات با گزارش هایی که می گویند گوگل احیانا در I/O چه چیزی را معرفی خواهد کرد، در حال محو شدن هستند.
در ادامه به بیان آنچه از رویداد گوگل در سال ۲۰۲۴ انتظار می رود، می پردازیم.
اندروید ۱۵
رویداد I/O قبل از هر چیز یک کنفرانس توسعه دهندگان است و همیشه جایی است که گوگل به توسعه دهندگان شخص ثالث در نسخه اصلی اندروید بعدی اطلاعاتی می دهد تا بتوانند روی برنامه های آن کار کنند یا محصولات موجود خودرا اصلاح کنند.
نخستین نسخه بتا از اندروید ۱۵ اکنون منتشر شده است. همچون خاصیت های به روز شده آن اشتراک گذاری جزئی صفحه است که می توان یک پنجره یا برنامه خاص را بجای کل صفحه نمایش ضبط کرد یا به اشتراک گذاشت.
همین طور قابلیت بایگانی برنامه ها برای آزاد کردن فضا در دسترس قرار گرفته است.
از دیگر خاصیت های اندروید ۱۵ نیز می توان از اتصال ماهواره ای بهبود یافته، کنترل های دوربین درون برنامه ای اضافی و حالت جدید راندمان انرژی نام برد.
با این وجود، گوگل بخش عمده ای از اعلامیه ها درباره ی ی اندروید ۱۵ را برای رویداد I/O نگه داشته است. این شرکت تأیید کرده است که پیام های ماهواره ای به اندروید می آیند و ما می توانیم درباره ی ی نحوه عملکرد آن اطلاعات بیشتری کسب نماییم. ویجت های صفحه در حالت قفل با تمرکز روی تبلت ها منتشر می شود.
همین طور ممکنست طراحی مجدد نوار وضعیت در راه باشد و در نهایت احیانا نظارت بر سلامت باتری برای کاربران آسان تر می شود.
کلمات فراخوان ممکنست بار دیگر برای دستیارهای شخص ثالث مانند الکسا و حتی ChatGPT مطرح شوند. شایعات همچنین می گویند که ممکنست قابلیتی به نام فضای خصوصی(Private Space) وجود داشته باشد که به کابر امکان می دهد داده ها و برنامه ها را از چشمان کنجکاو دیگران پنهان کند.
هوش مصنوعی و حواشی آن
اگر هر بار که گوگل در طول رویداد خود از هوش مصنوعی نام می برد، یک دلار کنار بگذارید، احیانا پول کافی برای گذراندن تعطیلات را برای خود ذخیره خواهید کرد.
مطمئنا گوگل در مورد هوش مصنوعی جمینای(Gemini) صحبت می کند و ممکنست این هوش مصنوعی به طور کامل جایگزین دستیار گوگل شود. اگر اینطور باشد، می توانیم برخی از جزئیات مربوط به این انتقال را در رویداد I/O بیابیم.
در ماه دسامبر گزارش شد که گوگل در حال کار بر روی یک دستیار هوش مصنوعی به نام پیکسی(Pixie) به عنوان یک خاصیت انحصاری برای دستگاههای پیکسل است. گفته می شود که پیکسی بر پایه جمینای تولید شده است و ممکنست اواخر امسال در گوشی هوشمند Pixel ۹ رونمایی شود. به این دلیل منطقی است گوگل در مورد آن در I/O صحبت کند.
حیرت انگیز نیست اگر در مورد به روزرسانی های هوش مصنوعی مولد برای محصولات کلیدی گوگل مانند جستجو، کروم و نقشه ها سخن گفته شود. خاصیت های دسترسی مبتنی بر هوش مصنوعی و پروژه های بهداشتی نیز ممکنست در راه باشند.
در عین حال، گوگل بار دیگر با به تعویق انداختن طرح خود برای از بین بردن کوکی های شخص ثالث در کروم، ممکنست هوش مصنوعی را به عنوان چاره ای برای تبلیغات هدفمند ببیند.
سایر موضوعات
زمان بندی کامل رویداد گوگل که به زودی منتشر می شود، از چیزهای دیگری که گوگل درباره ی ی آن در طول این رویداد حرف خواهد زد، اطلاع می دهد، حتی اگر آن محصولات و خدمات لزوماً در سخنرانی اصلی وقت پخش نداشته باشند.
گمان می رود گوگل در مورد آینده سیستم عامل ساعات هوشمند Wear OS حرف بزند که شامل جزئیاتی در مورد پیشرفت در فرمت Watch Face می شود، به این دلیل منتظر اخباری در مورد سیستم عامل ساعت هوشمند آن باشید.
همین طور به روزرسانی هایی در مورد تلویزیون گوگل(Google TV) و تلویزیون اندروید(Android TV) وجود خواهد داشت.
در عین حال، تیم محاسبات کوانتومی گوگل در مورد آنچه در این حوزه امکان پذیر است صحبت خواهد نمود و اهتمام خواهد نمود واقعیت را از توهم و خیال جدا کند.
یک بخش در مورد اندروید اتو(Android Auto) نیز در برنامه است که به پیشرفت هایی برای تجربه چند نمایشگری و ارسال محتوا اشاره می کند.
چیزهایی که نباید منتظرش باشیم
شگفتی بزرگی خواهد بود اگر گوگل به این زودی گوشی هوشمند پیکسل ۹ یا گوشی تاشوی پیکسل فولد جدید را معرفی نماید. این شرکت احیانا می خواهد این جزئیات را برای پاییز نگه دارد.
با این وجود نباید فراموش کرد که گوگل سال قبل گوشی پیکسل فولد را به طور رسمی در رویداد I/O رونمایی کرد.
در نهایت شاید بتوانیم نگاهی اجمالی به برخی سخت افزارهای این گوشی ها داشته باشیم، خصوصاً اگر گوگل بخواهد جلوتر از افشاگران ظاهر شود و نحوه روایت از این گوشی های جدید را کنترل کند.
از طرفی، گوگل بتازگی تیم های اندروید و سخت افزار خودرا تحت رهبری ریک استرلو(Rick Osterloh) ادغام کرده است و بدین سبب تیم او ممکنست بخواهد کمی بیشتر آماده شود تا مطمئن شود دستگاههای جدید آماده هستند. بدین سان انتشار هرگونه اخبار سخت افزاری همچون هر چیزی که مربوط به Nest یا ابزارهای پوشیدنی باشد، بعید است.


 


منبع:

1403/02/19
19:42:52
5.0 / 5
109
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲