مایكروسافت و شل سرویس هوش مصنوعی را به صنایع نفتی می برند


لینك بگیر دات كام: مایكروسافت با فناوری هوش مصنوعی و با استفاده از سرویس Azure IoT Edge به كمپانی نفتی شل خدمات جدیدی عرضه می كند تا بتوان افرادی كه در ایستگاه ها سیگار می كشند را شناسایی كرده و اخطار دهد.
به گزارش لینك بگیر دات كام به نقل از خبر آنلاین، باهدف آگاهی رساندن مدیر پمپ بنزین، چاه نفتی و گازی و سایر بخش های نفتی نسبت به كشیدن سیگار توسط كاركنان، سرویس هوش مصنوعی و آگاهی رسانی مایكروسافت برای كمپانی شل راه اندازی می گردد.
پروژه آزمایشی با استفاده از دوربین های ویدئویی هوشمند و برنامه Azure IoT Edge اجرایی می گردد تا افرادی كه در بخش های خطرناك نفتی سیگار می كشند را شناسایی كند تا مانع از حریق یا انفجار شود.
دوربین های تعریف شده صحنه های خطرناك تعریف شده را برای سیستم كلود ارسال كرده و بلافاصله به مدیر ایستگاه علامت اخطار می فرستد. برای هر ایستگاه 6 دوربین باكیفیت تعریف شده كه می توانند در هر ثانیه 200 مگابایت دیتا تولید كنند. ارسال و كنترل هر ثانیه 200 مگابایت به صورت عادی غیرممكن است ولی با فناوری مایكروسافت می توان صحنه خطرناك را تشخیص داده و فریم های ویژه را منتقل كرد. «دانیل جی وُنز» مدیر ارشد شل می گوید ما قادر خواهیم بود فقط اطلاعات موردنیاز را به محیط كلود منتقل نماییم.
سیستم مذكور در صورت موفقیت در چاه های نفتی روی دریا یا پالایشگاه ها هم نصب خواهد شد.
قرار است در فاز دوم با استفاده از هوش مصنوعی پیش بینی شود كه آیا تجهیزات نفتی شل نیاز به تعمیر دارند یا خیر و در صورت نیاز، مسئولان به صورت خودكار آگاه شده تا جلوی اتفاقات احتمالی خطرناك را بگیرند.
مایكروسافت قصد توسعه مغز دیجیتالی خود با استفاده از Azure را دارد و شل هم می خواهد چاه های نفتی خود در اقصی نقاط جهان را در كنار سایر بخش های نفتی -تجاری خود با استفاده از هوش مصنوعی مدیریت كند.
مایكروسافت در كنفرانس موسوم به Ignite 2018 از جدیدترین سرویس های كلود و هوش مصنوعی خود در كلرادو رونمایی نمود.
56561397/07/05
21:27:20
5.0 / 5
2168
تگهای مطلب: آنلاین , برنامه , خدمات , دوربین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵