حركت ضربتی توئیتر ضد اكانت های جعلی سعودی


لینك بگیر دات كام: بات هایی كه به صورت خودكار ضد داستان خاشقچی در توئیتر به نفع دولت عربستان پروپاگاندا می كردند، بسته شدند.به گزارش لینك بگیر دات كام به نقل از خبر آنلاین، توئیتر در یك حركت ضربتی صدها اكانت مشكوك را كه احساسات طرفداران بی سلمان را در مورد ناپدید شدن روزنامه نگار مقتول تحریك می كردند، بست.
جاش راسل كارشناس آی تی نمایش داد چگونه اكانت های جعلی با توئیت و ری-توئیت كردن پست های جانبدارانه از حكومت عربستان، تلاش می كردند تا داستان قتل روزنامه نگار مقتول را وارونه جلوه دهند.
آنچه مشخص شده، اینكه بات ها/ Bots به صورت خودكار پست های حكومتی را پروموت می كردند(با هشتگ "#We_all_trust_Mohammad_Bin_Salman" ) كه به طورغافلگیرانه توسط برنامه نویسان توئیتر جلویشان گرفته شد.
به گفته كارشناسان هر كسی كه چنین بات هایی را طراحی نموده، می داند كه توئیتر دقیقا چگونه كار كرده و ازاین رو می توانند زیر رادار، سالها به فعالیت مخفیانه خود ادامه دهند. جالب اینجاست كه خیلی از اكانت های مسدود شده در سال 2012 و به فاصله یك دقیقه از یكدیگر تولید شده اند.
بن نیمو از Atlantic Council's Digital Forensics Lab كه كمپین های آنلاین را رصد می كند در این زمینه می گوید: آن ها بطور قطع بات هستند كه پیام ها و پست ها را پروموت كرده و سبب توسعه اطلاعات مورد نظر می شوند و در این مورد به خصوص با هشتگ "#unfollow_enemies_of_the_nation" تلاش كرده اند تا نامزد خاشقچی را مسبب مفقود شدن وی بنامند.
به نوشته واشنگتن پست خیلی از دولت های حاشیه خلیج فارس از بات ها در توئیتر و شبكه های اجتماعی استفاده می نمایند، درحالی كه به قول یكی از كارمندان توئیتر، آن ها تلاش می كنند خیلی از آن ها را پیش از رسانه ای شدن موضوع، ببندند.

5656


1397/07/29
18:44:08
5.0 / 5
2253
تگهای مطلب: آنلاین , برنامه , لینك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
از دست ندهید!