با دقت ۸۰ درصد؛

نرم افزاری كه دروغ گفتن به پلیس را ناممكن می كند


لینك بگیر دات كام: برخی برای دست یافتن به پول بادآورده با رجوع به پلیس مدعی می شوند كالایی كه خریداری نموده اند، سرقت شده و از این طریق از بیمه ها خسارت می گیرند. اما هوش مصنوعی این كار را ناممكن می كند.


به گزارش لینك بگیر دات كام به نقل از نیواطلس، اشخاصی كه بدین شیوه متوسل می شوند باید گزارشی را تكمیل كنند، اما یك نرم افزار هوش مصنوعی می تواند با بررسی این گزارش تشخیص دهد كه اطلاعات درج شده در آن واقعی است یا صرفا یك خیال پردازی ماهرانه برای دریافت پول از شركت های بیمه به حساب می آید.
این نرم افزار كه VeriPol نام دارد، توسط محققان دانشگاه های كاردیف و چارلز سوم در مادرید اسپانیا تولید شده و مجهز به یك پایگاه داده است كه در آن گزارش های جعلی مختلف به پلیس در مورد سرقت كالاهای مختلف ثبت شده است.
نرم افزار با مطالعه محتوای این گزارش ها دانش خود در این زمینه را بالا می برد و با استفاده از شبكه پردازش زبان های طبیعی خود درك می كند كه چه الگوهای زبانی برای نوشتن گزارش های جعلی و دروغین دزدی بیشتر به كار می روند.
بررسی های پلیس قبل از این ثابت كرده بود كه گزارش های سرقت جعلی، معمولا حاوی جملات كوتاه تر هستند و در آنها بیشتر بر روی كالای سرقت شده و نه شرح واقعه تمركز می گردد. این گزارش ها همینطور فاقد جزئیات كافی هستند و در آنها به وجود هیچ شاهدی هم اشاره نمی گردد.
دقت این نرم افزار فعلا در حد ۸۰ درصد است و قبل از این به صورت آزمایشی توسط نیروهای پلیس در بعضی شهرهای اسپانیا مانند مایوركا و مالاگا مورد استفاده قرار گرفته است. مقرر است پس از افزایش دقت این نرم افزار در سرتاسر اسپانیا به كار گرفته شود.

1397/08/05
15:09:08
5.0 / 5
2259
تگهای مطلب: شركت , نرم افزار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱