سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی كل كشور:

خیلی از علما، اساتید و دانشجویان خواستار فیلترینگ اینستاگرام هستند


به گزارش لینك بگیر دات كام سرپرست جدید معاونت امور فضای مجازی دادستانی كل كشور اظهار داشت: خیلی از علما و اساتید دانشگاه و دانشجویان هر كدام با استدلال خود خواستار فیلترینگ اینستاگرام هستند.

جواد جاویدنیا در گفت وگو با ایسنا، در پاسخ به سوالی در خصوص اینكه اینكه چندی قبل صحبت هایی در خصوص احتمال فیلترینگ اینستاگرام مطرح شده بود. آیا مقرر است این شبكه اجتماعی فیلتر شود؟ اظهار داشت: اینستاگرام باید چند سال پیش فیلتر می شد. متأسفانه میزان جرایمی كه در بستر جرم خیز اینستاگرام بوجود آمده و هر روز رو به رشد است را می توان به عنوان یك فاجعه نام برد و خانواده های زیادی درگیر صدمه های آن شده و از این مسئله گلایه مند هستند.
دبیر كارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه اضافه كرد: خیلی از علما و اساتید دانشگاه و دانشجویان هر كدام با استدلال خود خواستار فیلترینگ این نرم افزار هستند. حتی برخی تمام مسئولان فضای مجازی كشور را كه هر كدام به نحوی در این فضا نقش دارند به خاطر عدم جلوگیری و برخورد با این پدیده مسئول گمراهی تك تك افراد جامعه و بخصوص كودكان و نوجوانان می دانند و بی غیرت خطاب می كنند و حق هم دارند.
جاویدنیا تصریح كرد: من بعنوان یكی از مسئولان نظام اسلامی بر صندلی خود تكیه داده ام و می بینم كه چه فجایعی در این شبكه در حال وقوع است و اقدامی كه می توانم انجام دهم را انجام ندهم و به جای وظایف شرعی و قانونی ملاحظات سیاسی را بهانه كنم آیا خداوند متعال و شهدا از من خواهند پذیرفت؟ اگر واقعا چنین است باید مسئولیتم را رها كنم و در خانه بنیشینم تا حداقل پاسخی داشته باشم كه مسئول نبودم.

وی تصریح كرد: مقامات نظام بارها و بارها وضعیت نامطلوب این فضا و اینكه این فضا به قتلگاه جوانان تبدیل گشته است را گوشزد كرده اند. آیا من با ادعای ولایتمداری و سرباز ولایت بودن رواست كه بی تفاوت باشم و بهانه های مختلف بیاورم؟
سرپرست جدید معاونت امور فضای مجازی دادستانی كل كشور اضافه كرد: قوه قضائیه در این خصوص تذكرات لازم را داده است و بنا دارد محكم و استوار پیگیر اجرای قانون در همه زمینه ها باشد.
مشروح گفت گوی ایسنا با جواد جاویدنیا سرپرست جدید معاونت امور فضای مجازی دادستانی كل كشور متعاقبا منتشر می گردد.1397/09/21
15:28:43
5.0 / 5
2780
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
از دست ندهید!