هویت شما چطور دزدیده می شود؟!


لینك بگیر دات كام: دزدی هویت زمانی اتفاق می افتد كه از اطلاعات شخصی افراد برای باز كردن حساب كاربری جدید، خرید كردن یا پرداخت مالیات توسط شخصی غیر از صاحب اطلاعات استفاده گردد.

به گزارش لینك بگیر دات كام به نقل از ایسنا، بیش تر افرادی كه دزدی هویت را تجربه می كنند برای بازیابی از آن مراحل متعددی را طی می كنند. در این راستا، راه های بسیاری جهت بررسی آن كه آیا شخصی از اطلاعات شما درحال استفاده است یا خیر وجود دارد. بعضی از این علایم عبارتند از مشاهده برداشت هایی از حساب بانكی به صورتی كه نمی توانید این برداشت ها را توضیح دهید یا - عدم دریافت صورتحساب های بانكی (در صورت دریافت در قبل) یا سایر ایمیل ها.
هم چنین پیدا كردن فعالیت های غیرمعمول در حساب مالی، مشاهده صورتحساب هایی كه شما پرداخت نكرده اید، دریافت تماس هایی درباره بدهكار بودن در حالیكه شما بدهكار نیستید و اطلاع از سوء استفاده از اطلاعات با استفاده از نشت داده در شركتی كه شما كار می كنید، می تواند از دیگر علایم دزدی هویت باشد.
به قول كارشناسان، اگر یكی از علایم اخطار فوق را دریافت كردید، سریعاً وارد عمل شوید؛ با جایی كه می دانید كلاهبرداری اتفاق افتاده تماس بگیرید و حساب بانكی خویش را بررسی و به پلیس گزارش كنید.
برپایه شرایط، مرحله بعدی می تواند بستن حساب های كاربری باز به نام شما و یا ارسال گزارش برداشت های غیرمجاز به بانكی كه در آن حساب دارید، باشد.
از جانب دیگر اگر اخیراً هشداری در خصوص سوءاستفاده از اطلاعات شخصی خود به واسطه نشت داده دریافت كرده اید یا كیف پول خویش را گم كرده و یا حساب آنلاین شما هك شده است، برپایه اطلاعاتی كه گم شده، مراحلی وجود دارد كه به محافظت در مقابل دزدی هویت كمك می نماید.
درصورتی كه كلمه عبور آنلاین شما دزدیده شده است، ابتدا به حساب كاربری خود وارد شوید و كلمه عبور را عوض كنید. درصورت امكان، نام كاربری را هم عوض كنید. اگر نمی توانید به حساب كاربری خود وارد شوید، با جایی كه حساب كاربری متعلق به آنجاست تماس بگیرید. از آنها بپرسید كه چگونه می توانید حساب را بازیابی یا از بین ببرید.
اما درصورتی كه از كلمه عبور یكسانی برای جاهای دیگر استفاده می كنید، آنها را هم تغییر دهید. اگر كلمه عبور متعلق به سایت مالی است یا شماره كارت شما در آن ذخیره شده است، حساب كاربریتان را برای هرگونه تغییر ناشناخته چك كنید.
اگر شماره كارت یا اطلاعات حساب بانكی شما دزدیده شده است باید با بانك تماس بگیرید و بخواهید كه كارت بانكی یا حساب بانكی شما را باطل كند و درخواست حسابی جدید كنید. تراكنش های مالی خویش را هم به صورت منظم بازنگری كنید. مطمئن شوید كه از حساب یا كارت شما سوء استفاده نشده است. همینطور درصورتی كه پرداخت خودكاری را تنظیم كرده اید، آنها را با شما كارت یا اطلاعات حساب بانكی جدید خود به روزرسانی كنید.
بر مبنای اطلاعات مركز ماهر(مدیریت امنیت و هماهنگی رخدادهای كامپیوتر ای) درحالی كه دزدی هویت می تواند برای هر كسی اتفاق افتد، كارهایی وجود دارد كه می تواند سبب كاهش مخاطره این امر شود. در ادامه سه روش برای محافظت از هویت بعنوان بخشی از فعالیت های روزمره بیان می شود:
اول این كه بیانیه های در رابطه با محافظت از هویت را كه توسط بانك صادر می شود، به دقت و در اغلب اوقات بخوانید. دوم این كه مهلت زمانی پرداخت های خویش را بدانید. اگر صورتحسابی در زمانی كه انتظار آنرا ندارید، دریافت كردید، حساب كاربری خویش را بررسی كنید و سوم، هرگونه مستندی درباره اطلاعات مالی و شخصی خویش را پاره كنید.1397/09/24
19:37:21
5.0 / 5
2633
تگهای مطلب: آنلاین , ایمیل , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
از دست ندهید!