اطلاعات پناهندگان به كره جنوبی به سرقت رفت

هكرهای كره شمالی زهر خودرا ریختند!


لینك بگیر دات كام: وزارت دادگستری كره جنوبی امروز جمعه اعلام نموده است كه اطلاعات بالغ بر ۱۰۰۰ نفر از پناهندگان اهل كره شمالی كه به همسایه جنوبی خود فرار كرده بودند، توسط هكرها به سرقت رفته است.


به گزارش لینك بگیر دات كام به نقل از ایسنا، با عنایت به افزایش حملات سایبری و نفوذ هكرها برای سرقت اطلاعات موردنیاز خود در جهان، حالا تازه ترین اخبار انتشار یافته از آن حكایت می كند كه هكرهای تحت حمایت دولت كره شمالی در یك تلاش بی وقفه اهتمام داشتند آن دسته از افرادی كه از شرایط سخت و طاقت فرسای این كشور فرار كرده و در همسایه جنوبی و پیشرفته خود یعنی كره جنوبی، به دنبال شغل و زندگی بهتر بروند، شناسایی كرده و تحت تعقیب قانونی و قضایی قرار دهند و اطلاعات آنها را از آژانس های امنیتی مربوطه در كره جنوبی به سرقت ببرند.

بر اساس گزارش رویترز، در این حمله سایبری اطلاعات بالغ بر ۱۰۰۰ نفر از پناهندگان و افراد فراری اهل كره شمالی به سرقت رفته است كه شامل اطلاعاتی نظیر نام، نام خانوادگی، آدرس و شماره تلفن و تاریخ تولد باز میگردد.


در اطلاعیه ای كه توسط مقامات مربوطه قضایی و امنیتی در كره جنوبی انتشار یافته است، همین طور آمده است كه هكرها و مجرمان سایبری تحت حمایت دولت كره شمالی با بهره گیری از یك بدافزار جدید مبادرت به ارسال ایمیل به قربانیان و افراد موردنظر كرده اند تا اطلاعات دقیق آنها را به دست آورده و هویت آنها را شناسایی كنند.


با عنایت به شرایط دشوار سیاسی و معیشتی در كره شمالی سالانه صدها و هزاران نفر از این كشور برای یافتن رفاه، آرامش و امنیت بیشتر به كشورهای اطراف بویژه كره جنوبی كه یك كشور توسعه یافته و پیشرفته شمرده می شود، فرار و به صورت غیرقانونی مهاجرت می كنند.

1397/10/09
14:29:42
5.0 / 5
2870
تگهای مطلب: ایمیل , بدافزار , سایبر , هكر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳