معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری خبر داد

ثبت هزاران شكایت از پیامك های تبلیغاتی


لینك بگیر دات كام: معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری اظهار داشت: با توسعه امكانات سامانه پیامكی ۱۹۵ و فراهم شدن امكان ثبت شكایت از پیامك های انبوه ارسالی از تلفن ثابت و سرشماره های تبلیغاتی، تابحال ۲۲۱ هزار و ۷۵۵ شكایت، در سامانه ۱۹۵، ثبت گردیده است.

به گزارش لینك بگیر دات كام به نقل از ایسنا، مجید حقی اظهار نمود: از تعداد شكایت های پیامكی ارسالی، ۹۵ هزار و ۵۷۹ شكایت با قالب درست ارسال شده كه از این تعداد ۹۰ هزار شكایت به خطوط تلفن همراه، هزار و ۶۷۶ شكایت به خطوط تلفن ثابت و ۳ هزار و ۴۴۵ شكایت به سرشماره های تبلیغاتی مربوط می گردد.
وی درباره نتایج بررسی شكایت های ثبت شده اظهار داشت: شكایت های ثبت شده در سامانه ۱۹۵ از جانب ۳۶ هزار و ۶۴۸ شاكی اعلام شده كه بعد از بررسی، حدود دو هزار و ۹۷۸ خطی كه پیامك انبوه مزاحم از آنها ارسال می شده، مسدود شده است.
حقی درباره قالب درست ارسال شكایت از پیامك های انبوه به سامانه ۱۹۵ اظهار نمود: مشتركین می توانند شماره ارسال كننده پیامك را برای شماره های تلفن ثابت به همراه كد مانند ********۰۲۱ و *******۰۲۶ و برای سرشماره های تبلیغاتی به شكل ***۱۰۰۰، ***۲۰۰۰، ***۳۰۰۰ و ***۵۰۰۰ و برای شماره های تلفن همراه شخصی به شكل *********۰۹ برای سامانه ۱۹۵ ارسال نمایند.


 

1396/08/27
23:26:42
5.0 / 5
4539
تگهای مطلب: تلفن همراه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳