عارضه پیشرفت هوش مصنوعی


لینك بگیر دات كام: پژوهشگران دانشگاه نیویورك می گویند پیشرفت هوش مصنوعی هك كردن سیستم های بیومتریك را تسهیل می كند و بدین ترتیب این سیستم ها دیگر امن ترین روش برای حفظ اطلاعات و حریم شخصی نخواهند بود.

به گزارش لینك بگیر دات كام به نقل از ایسنا و به نقل از فرچون، فناوری شناسایی اثر انگشت و تشخیص چهره از جدیدترین و امن ترین اشكال حفظ امنیت اطلاعات هم اكنون هستند كه از این دو نشانه منحصر به فرد برای حفظ اطلاعات خصوصی و حریم شخصی استفاده می نمایند. این سیستم ها را سیستم های بیومتریك می نامند.
در عصری كه هر چند ماه یك مرتبه یك نقص امنیتی در یك شركت بزرگ فناوری اطلاعات هویت كاربران را در قلمرو دیجیتال فاش می كند یا این اطلاعات هك می شوند، مهم می باشد كه كاربران از خود محافظت كنند. در حالیكه سیستم های بیومتریك به آن اندازه كه فكر می كنید ایمن نیستند.
اگر شما یك كاربر تلفن همراه هوشمند هستید احتمالاً گوشی شما دارای یك اسكنر اثر انگشت یا فناوری تشخیص چهره یا هر دو است. وقتی سیستم های بیومتریك برای نخستین بار به صورت تجاری عرضه شدند، بعنوان اشكال نهایی فناوری امنیتی عرضه شدند.
این ادعا اغراق آمیز هم نبود، چون كه اثر انگشت و چهره هر فرد منحصر به خودش است و هیچ كس نمی تواند آنرا كپی كند. با این وجود تحقیق جدید محققان دانشگاه نیویورك می گوید كه سیستم های بیومتریك امكان دارد به آن اندازه كه فكر می نماییم، ایمن نباشند.
پیشرفت های هوش مصنوعی به صورت بالقوه به هكرها این قدرت را می دهد كه یك سیستم بیومتریك را گول بزنند و در آینده ای نزدیك اطلاعات شما را سرقت نمایند.
در صورتیكه هكر بخواهد اطلاعات شما را با استفاده از چهره یا اثر انگشت شما سرقت كند آن قدر هم پیچیده نیست و راه های مختلفی برای انجام این كار وجود دارد. اول و مهم تر از همه اینكه یك هكر می تواند اثر انگشت یا اسكن چهره شما را جایگزین كند و به صورت غیر مجاز به سیستم شما دسترسی پیدا كند.
بزرگترین مسئله زمانی اتفاق می افتد كه شما نتوانید رمز عبور خویش را بازیابی كنید. وقتی اطلاعات بیومتریك شما منحصر به بدن شما است، در صورت دزدیده شدن این اطلاعات چه راه دیگری برای دسترسی به اطلاعات شخصی خود خواهید داشت؟
ازاین رو پیشرفت هوش مصنوعی می تواند دردسرساز شود چون كه هوش مصنوعی می تواند فرآیند سرقت هویت شما را بسیار ساده كند.
محققان دانشگاه نیویورك در این راستا یك ابزار بوجود آورده اند كه می تواند به منظور باز كردن دستگاه های كاربران اثر انگشت جعلی بسازد.
آنها حتی نشان داده اند كه چگونه شبكه های عصبی مصنوعی عمیق را می توان در طول زمان آموزش داد تا چهره هایی جدید بسازند.
با اینكه این ایده كه كسی كه با استفاده از هوش مصنوعی دستگاه اندروید كسی را هك كند چیزی در یك فیلم علمی-تخیلی به نظر می آید، اما این اتفاق حالا به واقعیت بسیار نزدیك شده است.
حالا این پرسش مطرح می شود كه آیا سیستم های بیومتریك در دراز مدت برای تأمین امنیت كافی خواهند بود یا ما باید در آن تجدید نظر كنیم؟1397/12/19
22:48:55
5.0 / 5
1988
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱