تا پایان سال ۹۷

ضریب نفوذ اینترنت در ایران بیشتر از ۹۰ درصد شد


لینك بگیر دات كام: تعداد مشتركان اینترنت تا آخر سال 1397 به بیشتر از 74 میلیون رسیده و ضریب نفوذ اینترنت را به بیشتر از 90 درصد رسانده است.

به گزارش لینك بگیر دات كام به نقل از ایسنا، تعداد مشتركان اینترنت پهن باند طبق آخرین آمار منتشرشده در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تا آخر سال ۹۷، ۷۴ میلیون و ۵۱۸ هزار و ۵۹۵ است كه شامل ۶۴ میلیون و ۱۳۷ هزار و ۱۱۲ مشترك اینترنت پهن باند سیار و ۱۰ میلیون و ۳۸۱ هزار و ۴۸۳ مشترك اینترنت پهن باند ثابت می شود.
این در شرایطی است كه تعداد مشتركان اینترنت پهن باند ثابت در سال ۱۳۹۵، بیشتر از ۳۳ میلیون در بخش پهن باند سیار و بیشتر از ۹ میلیون در بخش پهن باند ثابت بود و در سال ۹۶ این آمار به بیشتر از ۵۳ میلیون برای مشتركان پهن باند سیار رسیده و مشتركان پهن باند ثابت هم با افزایشی بیشتر از ۳۰۰ هزار مشترك مواجه بودند.

همین طور مطابق این آمار، ضریب نفوذ اینترنت پهن باند تا آخر سال ۹۷، ۹۰.۷۸ درصد است كه ۷۸.۱۴ درصد آن مربوط به ضریب نفوذ اینترنت پهن باند سیار و ۱۲.۶۵ درصد ضریب نفوذ اینترنت پهن باند ثابت است. این در شرایطی است كه سال ۹۶، ضریب نفوذ اینترنت پهن باند در سال ۹۵، بیشتر از ۵۳ درصد و در سال ۹۶، بیشتر از ۷۸ درصد بود.


منبع:

1398/03/24
13:33:33
5.0 / 5
2077
تگهای مطلب: اینترنت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲