مراقب بسته اینترنت تان باشید


لینك بگیر دات كام: با عنایت به تفاوت استفاده از تعرفه اینترنت آزاد و بسته های اینترنتی كه توسط اپراتورها ارائه می شود و این كه اینترنت آزاد تعرفه بالاتری در مقایسه با بسته ها دارد، كاربران باید از تمام شدن بسته های خود به درستی آگاه باشند و نسبت به فعال سازی بسته های خود در زمان مناسب اقدام نمایند.

به گزارش لینك بگیر دات كام به نقل از ایسنا، اینترنتی كه توسط اپراتورها ارائه می شود یا به صورت تعرفه آزاد است و یا طرح های تشویقی است كه به صورت بسته های اینترنتی ارائه شده و نسبت به تعرفه ی آزاد بسیار مقرون به صرفه تر است. بدین سبب كاربرانی كه از اینترنت گوشی خود استفاده می نمایند، معمولاً این بسته ها را فعال می كنند؛ هم اكنون حدود ۸۰ درصد استفاده از مصرف داده همراه به سمت بسته های تشویقی و تخفیفی اپراتورها هدایت می شود.
كمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در مصوبه خود در سال ۱۳۹۵، با كاهش ۲۰ درصدی تعرفه اینترنت، سقف تعرفه خدمات داده تلفن همراه را برای سیمكارت های دائمی به ازای هر كیلوبایت، ۰.۴ ریال و برای سیمكارت های اعتباری ۰.۶ ریال تعیین كرد. اما در طرح تشویقی قیمتی كمتر از كف تعرفه عادی اپراتور تعریف شده و سقف زمانی آن حداكثر سه ماه است و امكان فروش طرح تشویقی و تمدید طرح تنها در این مدت برای اپراتور امكان دارد. بنا بر این است كه طرح های تشویقی اپراتورها بعد از مدتی حتی با وجود استقبال كاربران حذف می شود.
اتمام بسته های اینترنتی به كاربران اعلام می شود
در چنین شرایطی منطقی است در صورت اتمام بسته اینترنتی كاربران، به آنها اطلاع داده شود. اپراتورها برای اطلاع مشتركان از وضعیت بسته های اینترنتی خریداری شده، شامل میزان اعتبار حجمی یا زمانی بسته از دو روش پیامك و كد دستوری (USSD) استفاده می نمایند. در روش پیامكی، در دو مرحله پیامكی با محتوای رو به اتمام بودن زمان یا حجم بسته و نیز بعد از اتمام اعتبار، آغاز مصرف اینترنت آزاد اطلاع رسانی می شود. در روش كد دستوری USSD، هم مشتركان سیمكارت دائمی و اعتباری می توانند با وارد كردن كد دستوری لازم، از میزان اعتبار زمانی و حجمی بسته های اینترنتی خود باخبر شوند.
برای كاربران اعتباری كه از بسته های اینترنت استفاده می نمایند، در صورت اتمام بسته و در شرایطی كه اطلاع رسانی انجام نشود، مصرف اینترنت با تعرفه ی آزاد می تواند سبب تمام شدن شارژ اعتباری كاربران شود؛ عدم اطلاع رسانی برای كاربران دائمی می تواند عواقب بدتری داشته باشد، برای اینكه اگر با تمام شدن اینترنت بسته به آنها اطلاع رسانی انجام نشود و كاربر به مصرف اینترنت با تعرفه آزاد ادامه دهد، این مساله می تواند به هزینه های اضافی روی قبض موبایل كاربر منجر شود كه با عنایت به دائمی بودن سیمكارت كاربر، امكان دارد هزینه های سنگینی باشد.
منبع:

1398/04/09
01:21:04
5.0 / 5
2056
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
از دست ندهید!