مردم چقدر از تلفن همراه و ثابت شكایت دارند؟


به گزارش لینك بگیر دات كام وضعیت شكایت های ثبت شده از هر یك از اپراتورها در حوزه تلفن همراه و ثابت در گزارش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام شده است.

به گزارش لینك بگیر دات كام به نقل از ایسنا، اداره كل حفاظت از حقوق مصرف كنندگان معاونت امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، گزارش ماهانه سامانه ثبت و پاسخگویی به شكایات مشتركان خدمات ارتباطی (سامانه ۱۹۵) تا آخر شهریور ماه سال جاری را منتشر نموده است. در نمودارهای منتشره، رنگ آبی مربوط به تیرماه، رنگ قرمز مربوط به مردادماه و رنگ سبز مربوط به شهریور سال جاری است.
مهم ترین نتایج حاصل از تحلیل داده های استخراج شده از آن حكایت می كند كه تعداد كل شكایت های ثبت شده از شركت همراه اول در بازه شهریورماه نسبت به مردادماه سال جاری شش درصد كاهش داشته است. بیش ترین شكایت مشتركین از شركت همراه اول مربوط به عدم آنتن دهی (عدم دسترسی به شبكه پرسرعت 3G و 4G) و پیامك متنی است. از مجموع ۱۴۲۸شكایت ثبت شده در بازه شهریورماه ۸۹۳ مورد (حدود ۶۳ درصد) رسیدگی شده است.
از طرفی تعداد كل شكایت های ثبت شده از شركت ایرانسل در بازه شهریورماه نسبت به مردادماه سال جاری تغییر محسوسی نداشته است. بیش ترین شكایت مشتركین از شركت ایرانسل مربوط به خدمات مالكیت و سیمكارت، پیامك متنی و عدم آنتن دهی (عدم دسترسی به شبكه پرسرعت 3G و 4G) است. از مجموع ۸۸۸ شكایت ثبت شده در بازه شهریورماه ۵۸۶ مورد (حدود ۶۶ درصد) رسیدگی شده است.
همینطور تعداد كل شكایت های ثبت شده از شركت رایتل در بازه شهریورماه نسبت به مردادماه سال جاری، افزایش ۲۹.۵ درصدی داشته است. بیش ترین شكایت مشتركین از شركت رایتل مربوط به خدمات مالكیت و سیمكارت بوده است. از مجموع ۲۹۴ شكایت ثبت شده در بازه شهریورماه ۲۱۸ مورد (۷۴.۲) رسیدگی شده است.
تعداد كل شكایت های ثبت شده از شركت مخابرات ایران هم در بازه شهریورماه نسبت به مردادماه سال جاری، تغییر چندانی نداشته است. بیشترین شكایت مشتركین از شركت مخابرات ایران مربوط به پشتیبانی و عرضه خدمات است كه عامل عدم پاسخگویی مطلوب به مشتركین نقش مهمی ایفا می كند. از مجموع ۱۵۶۳ شكایت ثبت شده در بازه شهریورماه ۱۰۶۷ مورد (۶۸.۳ درصد) رسیدگی شده است.
به گزارش لینك بگیر دات كام به نقل از ایسنا، سامانه ثبت و پاسخگوئی به شكایات ۱۹۵ به منظور افزایش رضایت كاربران و رسیدگی به شكایت های مردمی در حوزه های مختلف ارتباطات و فناوری اطلاعات شامل تلفن ثابت، اینترنت، تلفن همراه، خدمات پستی، تشعشعات و دفاتر پیشخوان به راه افتاده است.
مجید حقی -معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری- درباره برنامه اقدامات آینده برای بهبود سامانه ۱۹۵ و سرعت بخشیدن به روند رسیدگی به شكایات حوزه ICT، اظهار داشته بود: راه اندازی سامانه ثبت «درخواست» با هدف تفكیك موضوعات مربوط به شكایت و درخواست، افزودن منوی راهنما در هر یك از مراحل ثبت شكایات در سامانه به منظور اطلاع رسانی صحیح به مشتركین در زمان ثبت شكایت و طراحی و پیاده سازی فرآیند رسیدگی به شكایت با مبحث «جمع آوری سرویس»؛ از برنامه هایی است كه می خواهیم امسال عملیاتی نماییم.1398/07/30
09:46:20
5.0 / 5
1946
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
از دست ندهید!