تحقیق در مورد عملكرد مشكوك برنامه های بلوكه كننده تبلیغات آنلاین


به گزارش لینك بگیر دات كام یك سناتور امریكایی از كمیسیون فدرال تجارت آمریكا خواست تا در مورد عملكرد و رویه های مشكوك برخی برنامه ها و افزونه های بلوكه كننده تبلیغات اینترنتی تحقیق كند.


به گزارش لینك بگیر دات كام به نقل از انگجت، برخی كارشناسان می گویند شركت های بلوكه كننده تبلیغات اینترنتی كه بدین منظور نرم افزارهایی را تولید و عرضه می كنند، امكان دارد پشت پرده با برخی آگهی دهندگان برای بلوكه نكردن تبلیغات آنها در فضای مجازی به توافق رسیده باشند.
گفته می شود در همین راستا پول هایی هم از جانب برخی مؤسسات تبلیغاتی به شركت های بلوكه كننده آگهی های تبلیغاتی پرداخت می شود.
نگرانی های موجود در این حوزه سبب شده تا سناتور ران وایدن با ارسال نامه ای برای كمیسیون فدرال تجارت آمریكا از آنان بخواهد در این حوزه تحقیق كنند تا مشخص شود آیا نرم افزارهای بلوكه كننده تبلیغات رویه هایی ناعادلانه، فریبنده و ضد رقابتی داشته اند یا خیر.
یكی از برنامه هایی كه در این حوزه عملكرد مشكوكی دارد، AdBlock است كه به فروشنده ای ناشناس فروخته شده و گفته می شود از آن زمان به بعد سیاست های خویش را در زمینه رعایت حریم شخصی كاربران بی سروصدا تغییر داده است.

1398/10/27
12:04:21
5.0 / 5
2244
تگهای مطلب: آنلاین , اینترنت , برنامه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲