معاون بانك مركزی در گزارش لینك بگیر دات كام:

آخرین وضعیت تولید رمزارز بانك مركزی


به گزارش لینك بگیر دات كام معاون فناوری بانك مركزی با اشاره به اینكه انتشار پول در انحصار بانك مركزی است و هیچ رمز ارز دیگری را به جز رمزارز بانك مركزی قبول نداریم، اظهار داشت: بعید است كه این ارز دیجیتال امسال رونمایی شود.


مهران محرمیان در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به این پرسش كه بخشنامه در رابطه با انتشار رمزارزها در چه مرحله ای است، اظهار داشت: بانك مركزی همچنان بر روی بخشنامه تدوین شده درباب رمزارزها در حال كار و بررسی كارشناسی است و باید اجازه داد تا مجموعه اقداماتی كه این بانك انجام داده، به نتیجه برسد؛ تا زمانی كه به جمع بندی نرسیده است، نمی توان انتشار عمومی داد.
معاون فناوری بانك مركزی با اشاره به اینكه این نهاد بعنوان سیاستگذاری پولی كشور، موضع خودرا در مورد رمزارزها در گذشته اعلام نموده، اضافه كرد: این موضع و نقش برای رمزارزها در اقتصاد ایران، همچنان محفوظ است؛ وزارت نیرو و سایر دستگاه ها، صرفاً بر روی ماینینگ متمركز شده اند و بانك مركزی سیاستگذاری های در رابطه با استفاده از رمزارزها و كاربرد آن در اقتصاد ایران را انجام خواهد داد.
وی اشاره كرد: موضع بانك مركزی در این رابطه، انتشار رمز ارز توسط بانك مركزی است.
محرمیان در پاسخ به این پرسش كه فرصت شش ماهه صاحب نظران در مورد دستورالعمل رمزارز به انتها رسیده است، اظهار داشت: ما در امتداد همان دستورالعمل گام برداشته و تولید رمزارز بانك مركزی را پیگیری می كنیم؛ دراین زمینه نظراتی به دست ما رسیده كه دسته بندی شده اند.
وی در پاسخ به این پرسش كه آیا رمزارز بانك مركزی امسال رونمایی می شود، اظهار داشت: من فكر نمی كنم كه رمز ارز بانك مركزی به امسال برسد و بتوان آنرا نهایی كرد.
محرمیان در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار مهر در خصوص اینكه، آیا بانك مركزی بعنوان نهاد سیاستگذار، در این رابطه كند عمل نمی كند، اشاره كرد: ما معتقد نیستیم كه در این رابطه دیر شده است؛ چونكه هیچ كشوری در دنیا، نمونه رمزارز ملی یا بانك مركزی موفقی، تابحال ارائه نداده است و ما می توانیم جزو كشورهای آوانگارد و پیشرو در این حوزه باشیم.
وی در پاسخ به این پرسش كه آیا رمزارزهایی كه از طرف بعضی از بانك ها با پشتوانه طلا تولید شده است، از طرف بانك مركزی به رسمیت شناخته می شوند، اظهار داشت: خط قرمز بانك مركزی، خلق پول و انتشار پول است؛ چونكه انتشار پول، در تمام كشورهای دنیا، در انحصار بانك مركزی است و ما چیزی به جز آنرا قبول نخواهیم كرد.


منبع:

1398/11/01
18:48:26
5.0 / 5
2164
تگهای مطلب: دستگاه , دیجیتال , فناوری , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱