جهرمی مطرح كرد

وعده پیگیری عضو شدن های بی اجازه در گروه ها و كانال ها


لینك بگیر دات كام: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از پیگیری ارسال پیامك های انبوه و عضو كردن ناخواسته افراد در گروه ها و كانال ها توسط ستادهای انتخاباتی آگاهی داد.

به گزارش لینك بگیر دات كام به نقل از ایسنا، اضافه كردن عضو به گروه ها و كانال ها برای افزایش تعداد اعضا، این روزها در حالی به یكی از راه های درآمدزایی تبدیل گشته كه از طرف دیگر نارضایتی خیلی از كاربران را هم باعث شده است. از طرفی این روزها كه انتخابات مجلس شورای اسلامی نزدیك است تنور چنین كارهایی داغ است. بدین ترتیب كه كاربران اینترنتی و كسانی كه پیام رسانی را روی گوشی خود نصب دارند، گاه و بیگاه و بدون اینكه خودشان بخواهند، عضو گروه هایی می شوند كه مضامین انتخاباتی دارد.
البته كاربران این پیام رسان ها می توانند هر زمان كه می خواهند، امكان عضو شدن در گروه ها و كانال های تلگرامی را محدود كنند و این كار را با اصلاح تنظیمات این پیام رسان انجام دهند. بدین ترتیب كاربران می توانند انتخاب كنند چه كسانی امكان اضافه كردن آنها به هر گروهی را داشته باشند و یا حتی این امكان را برای تمامی مخاطبان خود حذف نمایند.
با این وجود، محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- در توییتر با اشاره به این روش عضو كردن افراد در گروه های تلگرامی نوشت: ارسال پیامك های انبوه و عضو كردن ناخواسته در گروه ها و كانال ها توسط بعضی از ستادهای انتخاباتی برای مردم آزاردهنده شده است. می پرسند شماره ما را از كجا آورده اند؟ حق الناس خط قرمز ما است. با متخلفین شدیدا برخورد خواهیم كرد، هر كه می خواهند باشند. شكایت در ۱۹۵ از شما، پیگیری از ما.
آذری جهرمی همین طور تصویر نامه ای خطاب به حسین فلاح جوشقانی -رئیس سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی- را در اینستاگرام خود منتشر نمود كه در آن نوشته شده: «ارسال پیامك های انبوه و عضو كردن ناخواسته مردم در گروه ها و كانال های پیام رسان ها سبب رنجش و آزار بعضی از مردم شده است. مسائلی همچون عدم رعایت مصوبات كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، قوانین انتخاباتی، اجرای دستورالعمل های شورای نگهبان و ستاد انتخاباتی كشور و رعایت حریم خصوصی و نیز موضوع نحوه دریافت شماره تلفن های مردم باید بررسی شود. از شما می خواهم سریعا نسبت به پیگیری شكایات مردم، برخود را متخلفین این حوزه مطابق مقررات و اعلام آنها به دستگاه های قضایی و دیگر نهادهای نظارتی اقدام و گزارش آن بطور مستمر برای اینجانب ارسال شود. تمامی هدف باید برگزاری انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی در آرامش كامل و ایجاد فضای عادلانه و كمك به شورای نگهبان و دیگر مسئولین برگزاركننده انتخابات با تمامی قوا باشد.»
منبع:

1398/12/01
13:09:29
5.0 / 5
2547
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
از دست ندهید!