مركز ماهر:

آپدیت گوگل كروم


به گزارش لینك بگیر دات كام مركز ماهر از كاربران خواست جهت نصب پچ امنیتی جدید مرورگر گوگل كروم را كه توسط گوگل منتشر شده ، مرورگر دسكتاپ خود را آپدیت كنند.

به گزارش لینك بگیر دات كام به نقل از مركز ماهر، گوگل بروزرسانی جدیدی برای مرورگر «كروم» برای كاربران دسكتاپ منتشر نموده است. نسخه جدید این مرورگر (۸۰.۰.۳۹۸۷.۱۲۲) سه ضعف مهم را برطرف می كند كه یكی از آنها با شناسه CVE-۲۰۲۰-۶۴۱۸ توسط مهاجمان نیز مورد بهره برداری قرار گرفته بود. خلاصه ای از سه ضعف برطرف شده به شرح زیر است:
۱. سرریز داخلی در ICU
۲. دسترسی خارج از محدوده حافظه در جریان ها (CVE-۲۰۲۰-۶۴۰۷)
۳. Type confusion در V۸ با شناسه CVE-۲۰۲۰-۶۴۱۸ مهاجم با بهره برداری از سوراخهای امنیتی سرریز داخلی و دسترسی خارج از محدوده حافظه می تواند سیستم آلوده قربانی را تحت كنترل بگیرد؛ بطوریكه با فریب كاربر برای بازدید از یك سایت مخرب كه از بهره برداری دو لطمه پذیری مذكور كمك می گیرد، امكان اجرای كد دلخواه در سیستم قربانی وجود دارد. سوراخ امنیتی Type confusion نیز در موتور تفسیر جاوااسكریپ V۸ وجود داشت كه همزمان به صورت فعال مورد بهره برداری مهاجمان قرار گرفته بود. جزئیات فنی این سوراخ امنیتی تابحال به صورت دقیق منتشر نشده است.

اما آسیب پذیری سرریز داخلی توسط André Bargull كشف و به صورت خصوصی به گوگل گزارش شده بود. درحالیكه دو سوراخ امنیتی دیگر توسط تیم امنیتی گوگل شناسایی شده بودند. گوگل جزئیات سه سوراخ امنیتی مذكور را منتشر نكرده تا كاربرانی كه تحت تاثیر این سوراخهای امنیتی هستند به روزرسانی انتشار یافته را دریافت نمایند.

درنتیجه به كاربران مرورگر «گوگل كروم - Google Chrome » سفارش می شود تا هرچه سریع تر نسبت به آپدیت مرورگر گوگل كروم اقدام نمایند. امكان بروزرسانی بوسیله دكمه سمت راست بالای مرورگر برقرار است.
 

گوگل علاوه بر مرورگر محبوب گوگل كروم و دهها سرویس ارزشمند و پرطرفدارش، به موتور جستجوی گوگل شهرت جهانی و میلیاردی دارد. لینك بگیر دات كام افتخار دارد سایتهای فعال ایرانی را با خرید رپورتاژ آگهی و خرید بكلینك در موتور جستجوی گوگل ارتقا می دهد و با ارتقای رتبه گوگل باعث افزایش مشتریان و بهبود كسب و كارهای هموطنان می گردد.


منبع:

1398/12/14
12:38:07
5.0 / 5
2743
این مطلب را می پسندید؟
(3)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
از دست ندهید!