روش سنجش كیفیت اینترنت


لینك بگیر دات كام: با توجه به اینكه كیفیت اینترنت همیشه از مهمترین دغدغه های كاربران بوده سامانه ای برای سنجش و بهبود كیفیت اینترنت طراحی شده. در ادامه با آن آشنا می شویم.

به گزارش لینك بگیر دات كام به نقل از ایسنا، یكی از مواردی كه باید همواره مورد توجه شركت های عرضه دهنده خدمات باشد، چگونگی برخورد با مشتریان و آگاهی از نحوه ی عرضه ی خدماتشان به آن هاست. بعضی از شركت ها و سرویس دهندگان، برای این مورد از روش هایی مانند پرتال، وبسایت و تماسهای پشتیبانی استفاده می نمایند و البته همواره كیفیت خدمات عرضه شده از مهم ترین دغدغه های كاربران است.
این در شرایطی است كه شركت های عرضه دهنده اینترنت ثابت این روزها گرفتار مشكلات مالی هستند و وضعیت مطلوبی ندارند كه این مورد روی كیفیت عرضه خدماتشان تأثیر گذاشته است. از طرفی شركت های FCP به علت پایین بودن تعرفه اینترنت در اپراتورهای موبایلی بازار را به اپراتورهای موبایلی واگذار كردند و از سوی دیگر مشكلات مربوط به سرمایه گذاری مانع از توسعه آنها شده كه به واسطه پیشرفت در عرضه خدمات، در جذب مشتری موفق تر عمل كنند.
با این حال، محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- از تلاش برای بهبود كیفیت خدمات اینترنتی می گوید و اینكه سرویس ADSL در مقابل LTE شانسی ندارد و از سویی برای این كه بازار اپراتورهای ثابت بزرگ شود، آنها باید خدمات فیبر عرضه كنند، همچون FTTC و یا سراغ VDSL بروند و تكنولوژی خویش را رشد بدهند. آذری جهرمی همینطور شهریورماه سال گذشته، از قرار دادن ۶۰۰۰ پایشگر اتوماتیك در نقاط مختلف كشور اطلاع داد كه كیفیت شبكه را بررسی نموده و آنرا گزارش می دهد.
بعد از آن مقرر شد شركت های عرضه دهنده خدمات اینترنتی برای بهبود كیفیت تلاش كنند و با نظارت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، سامانه ای در اختیار عموم قرار بگیرد كه گزارشی از كیفیت اپراتورها در آن منتشر شود و كاربران هم نظرات خویش را درباره خدمات منعكس كنند.
البته عرضه این سامانه با تغییراتی مواجه گردید و در حالیكه مقرر شده بود با گذشت فرصت ۴۵ روزه ای كه به اپراتورها برای بهبود كیفیت خدماتشان داده شده، سامانه در اختیار عموم قرار بگیرد، به علت تصمیم به ایجاد تغییراتی در این سامانه، عرضه آن با تاخیر مواجه گردید تا سامانه سنجش كیفیت شاخصهای شبكه ملی اطلاعات تحت عنوان «فرادید» با تغییر ماهیت و نام به «نت سنج پلاس» بار دیگر در بهمن ماه سال ۹۸ رونمایی شود.
بدین ترتیب با نت سنج پلاس هر ایرانی در هر مكانی می تواند ببیند كه چه شركت هایی خدماتشان عرضه می شود؟ كیفیت پوشش چیست؟ میزان سرعتی كه می تواند دریافت كند چقدر است؟ شكایات مردم در آن منطقه چه بوده است؟ و اندازه گیری های كیفی چه می گوید؟ همینطور علاوه بر اطلاعات رگولاتوری، نظراتی كه كاربران منعكس می كنند هم در این سامانه وجود دارد و هر یك از كاربران در هر نقطه از كشور می توانند انتخاب كنند كه كدام اپراتور چه سرویسی می دهد و از نظرات سایر مردم هم آگاه شوند.

كیفیت اینترنت در بهبود خدمات كسب و كارهای اینترنتی ایرانی تاثیر مستقیم دارد. برای بهبود كسب و كار اینترنتی یكی از مهمترین كارها علاوه بر ارتقای سرعت لود سایت، بك لینك و رپورتاژ آگهی است كه این از خدمات اصلی لینك بگیر دات كام می باشد.

1399/01/08
23:07:11
5.0 / 5
2305
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳