تعداد سایتهای ایرانی چند تاست


لینك بگیر دات كام: آخرین وضعیت ثبت دامین اینترنتی در ایران، نشان می دهد كه تعداد سایتهای اینترنتی با هویت ایرانی به یك میلیون و دویست هزار سایت رسیده است.

به گزارش لینك بگیر دات كام به نقل از مهر، بررسی ها از وضعیت ثبت دامنه های اینترنتی توسط كاربران ایرانی نشان داده است كه فقط در سال 98 حدود 200 هزار سایت در كشور ثبت شده است. آمارهای ثبت شده در پژوهشگاه دانش های بنیادی مبین آن است كه ایران از نظر رشد دامنه اینترنتی در بین چهار كشور نخست دنیا قرار دارد و از كشورهایی نظیر سنگاپور، مالزی، هنگ كنگ، تركیه، اسلواكی، یونان و فنلاند هم پیشی گرفته است. مطابق اعلام مركز ثبت پسوندها و دامنه های اینترنتی پژوهشگاه دانش های بنیادی تا آخر سال ۹۷ حدود یك میلیون دامنه اینترنتی در ایران به ثبت رسید و الان در انتهای سال ۹۸ تعداد ثبت دامنه های اینترنتی به یك میلیون و ۲۰۰ هزار سایت رسیده است. بر مبنای آخرین آمارهای عرضه شده از تعداد دامنه های اینترنتی، پسوند دات آی آر (ir.) بیشترین پسوند سایت های ایرانی را به خود مختص كرده است و در صدر دامنه های ثبت شده فعال اینترنتی با هویت ایرانی قرار دارد و پسوند net.ir هم پایین ترین میزان ثبت دامنه را در بین سایت های ایرانی دارد. آخرین وضعیت ثبت دامنه های اینترنتی نشان داده است كه الان یك میلیون و ۱۸۷ هزار و ۵۳۵ دامنه با پسوند ir در كشور فعال است كه بیشترین تعداد دامنه اینترنتی را در بین وب سایتهای ایرانی شامل می شود. از جانب دیگر شمار پسوندهای ثبت شده co.ir بالغ بر ۳۹۶۳ دامنه، شمار دامنه های ثبت شده با پسوند فارسی ایران ۱۷۴۴ دامنه و شمار دامنه های ثبت شده با پسوند ac.ir حدود ۱۳۰۲ دامنه فعال اعلام شده است. تعداد سایت های اینترنتی فعال حاكمیتی و دستگاه های اجرایی با پسوند gov.ir بالغ بر ۲۱۲ پسوند است. در همین حال تعداد دامنه های فعال به ثبت رسیده با پسوند sch.ir حدود ۲۵۴ دامنه، با پسوند org.ir بالغ بر ۲۸۰ و id.ir بالغ بر ۵۵۷ پسوند برآورد می شود. تابحال ۲۹ پسوند اینترنتی هم با net.ir در كشور به ثبت رسیده است.

این بازار بزرگ اینترنتی ، رقابت را بین سایتهای اینترنتی صد چندان كرده است. این رقابت در گوگل خود را نشان می دهد كه همه كسب و كارهای اینترنتی می خواهند رتبه یك گوگل را از آن خود كنند و یا لااقل به صفحه اول گوگل بیایند. اما همانطور كه حتما می دانید صفحه اول گوگل فقط 10 نتیجه را نشان می دهد. پس برای رسیدن به 10 سایت اول گوگل در هر حوزه رقابتی بین صدها یا حتی هزاران سایت وجود دارد.
بهترین راه برای رسیدن به صفحه اول گوگل، سئوی سایت و در كنار آن خرید بك لینك ، خرید رپورتاژ و تولید محتوای مفید و مرتبط است.


منبع:

1399/01/15
12:18:20
5.0 / 5
2884
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
از دست ندهید!