تماس تصویری چندنفره


به گزارش لینك بگیر دات كام اپلیكیشن پیامرسان تلگرام می خواهد تا قبل از آخر سالجاری میلادی یك سرویس مخصوص تماسهای تصویری چندنفره منتشر و ارائه نماید.

هم اکنون واتساپ امکان تماس تصویری چندنفره را فراهم می کند که در این روزهای قرنطینه کرونایی کاربرد زیادی پیدا کرده است. حالا تلگرام هم قصد دارد به زودی این امکان را به اپلیکیشن خود اضافه کند که البته در ایران دیگر کاربردی ندارد. تلگرام که چند روز پیش اعلام نمود که تعداد کاربران فعال در ماه این اپلیکیشن به ۴۰۰ میلیون کاربر رسیده است و رکورد جدیدی را برای خود به ثبت رساند، حالا بنظر می رسد که می خواهد وارد رقابت با سایر اپلیکیشن های ویدئو محور همچون زوم و گوگل و مایکروسافت اسکایپ شود و بدین ترتیب نظر و توجه خیل عظیمی از کاربران را در سراسر جهان به سمت و سوی خود جلب نماید.

تلگرام در این رپورتاژ مدعی شده است که تقریباً تمامی خدمات کنونی مخصوص تماسهای ویدئویی گروهی و برگزاری جلسات ویدئو کنفرانس با مشکلات مختلفی از قبیل مسائل امنیتی و رابط کاربری روبرو هستند و همانطور که در اخبار انتشار یافته در رسانه های خبری به گوش رسیده این اپلیکیشن و سرویس ها با رسوایی های امنیتی مختلفی در ماه های گذشته مواجه گشته اند.
باتوجه به شیوع گسترده ویروس خطرناک و مرگبار کرونا، اعلام قرنطینه و محدودیت های جدی و سخت گیرانه برای تعداد شهروندان در کشورهای مختلف جهان که همگی به خانه نشینی بیش از نصف جمعیت جهان منجر گردیده است، تعداد کاربران اپلیکیشن های ویدیو محور همچون زوم (zoom) به میزان قابل توجهی و بطور ناگهانی افزوده شد. این اپلیکیشن ها به کاربران امکان برقراری تماس تصویری و ویدئویی را می دهند که سرعت و کیفیت آن از بسیاری دیگر از اپلیکیشن های موجود بالاتر به نظر می آید. اما کمتر از یک ماه پیش بود که اخباری در خصوص افشای هزاران فایل از تماسهای ویدئویی کاربران اپلیکیشن زوم و دسترسی اشخاص ثالث در محیط وب به مکالمات جلسات و کنفرانس های ویدیویی برگزار شده بر روی این پلت فرم منتشر گردید که به عقیده خیلی از کارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری نشان دهنده ضعف امنیتی و عدم حفظ حریم خصوصی کاربران بود.

 

1399/02/07
17:48:23
5.0 / 5
1985
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲