مدیر كل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان خبر داد

دفع بیش از ۳۰ هزار حمله اینترنتی به سازمان امور دانشجویان


به گزارش لینك بگیر دات كام مدیركل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان امور دانشجویان از شناسایی و دفع بیش از۳۰ هزار حمله اینترنتی به این سازمان پارسال اطلاع داد.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، مهندس بهزاد رسته من مطلق ضمن بیان این مطلب گزارشی از عملکرد دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات در سال ۹۸ عرضه داد و اظهار داشت: تکمیل سامانه سجاد بعنوان یک سامانه جامع برای عرضه کلیه خدمات سازمان امور دانشجویان به صورت غیر حضوری از مهمترین اقدامات این دفتر در سال قبل بود.
وی ادامه داد: در جهت تحقق دولت الکترونیک، کاهش هزینه ها و صرفه جویی در زمان، در سال ۹۸ سامانه ویدئو کنفرانس برای ادارات تربیت بدنی، بورس، دفتر مشاوره، معاونت دانشجویان داخل به کار گرفته شد و درخواست کالا از انبار هم به صورت الکترونیکی تعریف و کاغذ از این فرایند حذف شد.
مهندس مطلق خاطرنشان کرد: ارتقای سخت افزاری سرورها، ایجاد ارتباط مستقیم مکاتباتی با بیشتر از ۵۰ دانشگاه کشور از راه پروتکل ECE همچون دیگر اقدامات دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان امور دانشجویان وزارت علوم در سال قبل است، ضمن اینکه با حملات سایبری به سرورها و زیرساخت سازمان مقابله موثری صورت گرفت، به صورتی که در سال قبل بیشتر از ۳۰ هزار حمله اینترنتی شناسایی و دفع شد.
مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان امور دانشجویان با اشاره به انتشار کرونا و سفارش های ستاد ملی کرونا و هیات دولت بر کاهش حضوری کارکنان، اظهار داشت: دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات بسترهای لازم برای دورکاری کلیه کارمندان را فراهم نموده است.
وی راه اندازی domain داخلی جدید به منظور افزایش بهره وری شبکه و تعویض سوئیچ های اصلی شبکه اینترنت سازمان با سوئیچ های پیشرفته تر و بهبود کارایی شبکه داخلی را از دیگر اقدامات این دفتر در سال ۹۸ برشمرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان، مهندس مطلق با اشاره به برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفندماه سال ۹۸، همکاری با ستاد انتخابات وزارت کشور جهت برگزاری هرچه بهتر انتخابات و تائید مدارک تحصیلی به صورت الکترونیکی در زمان ثبت نام داوطلبان را از دیگر اقدامات دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان امور دانشجویان نام برد.1399/02/15
20:37:49
5.0 / 5
1883
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
از دست ندهید!