ماجرای شكایت كارمند گوگل از شركت گوگل


كارمند سابق گوگل كه این شركت را دو سال قبل مورد پیگرد قضائی قرار داده بود، از شكایت خود منصرف شد. اما جریان شكایت از گوگل چه بود؟ در ادامه با ما باشید.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ورج، شکایت مهندس جیمز داموره کارمند گوگل در سال ۲۰۱۸ جنجال زیادی به راه انداخته بود. جیمز مدعی بود گوگل تا بدان حد مدعی رفع تبعیض به نفع زنان و سیاه پوستان و چپ گرایان است که سبب شده تبعیض های زیادی ضد مردان سفید پوست راست گرا در گوگل وجود داشته باشد و بنابراین باید حقوق پایمال شده آنها جبران شود.
وی که همراه با سه مهندس دیگر گوگل از این شرکت شکایت کرده بود، سرانجام از ادعاهای خود صرف نظر کرده است.

به قول وکیل مدافع جیمز داموره، آنها با گوگل برای فیصله دادن این منازعه حقوقی به تفاهم رسیده اند. اما هیچیک حاضر به عرضه توضیحات بیشتری در این حوزه نشده و درخواست های رسانه ها را بی پاسخ گذاشته اند.
گوگل در سال ۲۰۱۷ جیمز داموره را اخراج کرد. علت این مسئله انتشار یک یادداشت داخلی در گوگل توسط وی بود. وی در این یادداشت مدعی شده بود زنان از نظر بیولوژیکی تناسب کمتری با مناصب شغلی فناورانه دارند.

انتشار عمومی این یادداشت در رسانه ها سبب شد ساندار پیچای مدیرعامل گوگل با ارسال ایمیلی برای همه کارکنان گوگل، داموره را به نقض اصول رفتاری گوگل متهم و وی را اخراج کند.
 

گوگل که به موتور جستجوی محبوبش شهرت جهانی دارد، به کارمندان خود و مخصوصا تفریحات و کیفیت خدمات به ایشان هم مشهور است و این شرکت به رویای برنامه نویسان برای کار در شرکت گوگل تبدیل شده است.

لینک بگیر دات کام با فروش رپورتاژ آگهی به کسب و کارهای اینترنتی کمک می کند در موتور جستجوی گوگل بالا بیایند و از رقبای خود پیشی بگیرند.


منبع:

1399/02/23
13:22:12
3.3 / 5
2219
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
گوگل باز:
جالب بود! گوگل خیلی شرکت خوبی برای کارمندانشه
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
از دست ندهید!