بر روی شبكه ملی اطلاعات:

راه اندازی نخستین دیتاسنتر اقماری ایران


نخستین دیتاسنتر اقماری ایران بعنوان زیرساخت اطلاعاتی شبكه ملی اطلاعات با پیگیری وزیر ارتباطات و در حضور رئیس جمهور افتتاح شد.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از مهر، پروژه های پیشران اقتصاد دیجیتال بامداد امروز ۵ شنبه با حضور حسن روحانی رئیس جمهور توسط وزارت ارتباطات و به صورت ویدئو کنفرانس راه اندازی شد. وزیر ارتباطات در توضیح این ۴ پروژه اقتصاد دیجیتال از افتتاح اولین دیتاسنتر اقماری توسط یکی از اپراتورهای موبایل کشور با سرمایه گذاری ۱۱۰۰ میلیارد تومان بعنوان یکی از زیرساخت های اطلاعاتی شبکه ملی اطلاعات آگاهی داد که ۲۵ درصد به ظرفیت رک های فعال کشور اضافه می شود.

جهرمی از افتتاح مرکز خدمات ابری شبکه ملی اطلاعات با سرمایه گذاری ۸۵۰ میلیارد تومان بعنوان زیرساخت خدمات پایه شبکه ملی اطلاعات توسط یکی از اپراتورهای اینترنت آگاهی داد و اظهار داشت: با این افتتاح، در این عرصه به خودکفایی رسیدیم.

وزیر ارتباطات با اشاره به افتتاح طرح هر ایرانی یک تلویزیون اینترنتی که با هدف تقویت حوزه محتوا انجام می شود، اظهار داشت: این پروژه با سرمایه گذاری ۸۰ میلیارد تومانی شرکت های اینترنتی، مربوط به لایه محتوای شبکه ملی اطلاعات می شود. وزیر ارتباطات اظهار داشت: امروز برای پشتیبانی از اقتصاد دیجیتال و استارت آپ ها، برای ۵ هزار شرکت حاضر در طرح نوآفرین، بسته های حمایتی ۵۰ میلیون تومانی ارائه می شود که سرمایه گذاری ۲۵۰ میلیارد تومانی از طرف دولت داشته است.
 

1399/03/08
13:59:09
3.3 / 5
1855
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
ناشناس:
چه عالی دیتاسنتر روی شبکه داخلی
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
از دست ندهید!