درگیری فیسبوك با ناشران خبر بر سر رعایت كپی رایت


لینك بگیر دات كام: در شرایطی كه مدیران سایت های اطلاع رسانی در استرالیا خواهان رعایت حقوق مالكیت معنوی خود توسط فیسبوك در زمان بازنشر اخبار هستند، فیسبوك این مساله را رد می كند.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از زد دی نت، فیسبوک مدعی است تعداد افرادی که با هدف مطالعه اخبار به این شبکه اجتماعی مراجعه می کنند، اندک است و پس سایت های تولیدکننده محتوا نباید انتظار پرداخت پول داشته باشند یا تصور کنند بازنشر اخبارشان در فیسبوک سبب نقض کپی رایت یا حقوق مالکیت معنوی آنها می شود.
در عین حال دولت فدرال استرالیا کماکان بر نظرات خود دراین زمینه اصرار می ورزد و خواهان آن است که شرکت هایی مانند گوگل و فیسبوک برای بازنشر محتوای سایت های استرالیایی هزینه پرداخت کنند.
این دو شرکت می گویند در حال تعامل با رگولاتوری استرالیا هستند تا بتوانند روشی عمل گرایانه، متوازن و مقبول را برای به نتیجه رسیدن بیابند. قبل از این برخی سایت های خبری در کشورهای اروپایی نیز به همین علت با فیسبوک و گوگل گرفتار منازعه حقوقی شده بودند.
فید خبری فیسبوک از ژانویه تا می سال ۲۰۲۰ در مجموع حدود ۲.۳ میلیارد ارجاع به سایت های خبری استرالیایی داشته است و برمبنای برآوردهای مقامات استرالیایی باید از این بابت ۱۹۵.۸ میلیون دلار استرالیا سود به این سایت ها پرداخت کند.


منبع:

1399/03/27
14:08:42
5.0 / 5
1590
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
از دست ندهید!