سال ۹۸ چند گوشی در همتا ثبت شد؟


به گزارش لینك بگیر دات كام طبق جدید ترین آمار انتشار یافته از جانب وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) پارسال مجموعا ۱۵ میلیون و ۲۷۱ هزار و ۵۵۸ عدد تلفن همراه مسافری، وارداتی و تولیدی در سامانه همتا ثبت شده است.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، پارسال حدود سه میلیون و ۸۴۱ هزار گوشی همراه مسافری در سامانه همتا ثبت شده که نسبت به ثبت سه میلیون ۴۰۲ هزار گوشی همراه مسافری در سال قبلش ۱۲.۹ درصد افزایش داشته است.
همینطور واردات گوشی همراه پارسال بیشتر از چهار برابر شده، به صورتی که در سال 1397 و 1398 به ترتیب حدود دو میلیون و ۵۹۴ هزار و ۱۱ میلیون و ۱۲۸ هزار گوشی همراه وارداتی در سامانه همتا ثبت شده که حاکی از افزایش ۳۲۹ درصدی ثبت گوشی همراه وارداتی است.
در این میان آمارها حاکی از کاهش ۱۶.۳ درصدی تولید گوشی همراه پارسال نسبت به سال 1397 است، به صورتی که در سال 1398 و 1397 به ترتیب ۳۰۲ هزار و ۱۲۵ عدد و ۳۶۱ هزار و ۱۳۱ عدد گوشی همراه تولیدی در سامانه همتا ثبت شده است.
لازم به یادآوری است که آذر ماه سال قبل انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی مصرف کشور را به صورت ماهانه حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه تلفن همراه عنوان کرده و از احتمال تلاطم در بازار شب عید به دلیل مشکلات شرکت های واردکننده در زمینه تخصیص ارز و ثبت سفارش اطلاع داده بود. اما شیوع کرونا همه چیز را تغییر داد؛ به صورتی که فروردین ماه سال جاری حسین غروی رام - رئیس هیئت مدیره انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی - از به صفر رسیدن عرضه موبایل در کشور بعد از شیوع کرونا اطلاع داد. البته بر طبق این آمار میانگین واردات موباید در هر ماه پارسال بیشتر از یک میلیون و ۲۴۷ هزار عدد بوده است.


منبع:

1399/04/15
11:39:26
5.0 / 5
2003
تگهای مطلب: تلفن همراه , دستگاه , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
از دست ندهید!