شكایت در فرانسه از اپل


به گزارش لینك بگیر دات كام پای اپل در فرانسه به افترا پیر كردن گوشی خود با هدف تحریك تقاضا برای خرید آیفون جدید به دادگاه باز شد.به گزارش لینك بگیر دات كام به نقل از خبر آنلاین، رویتز نوشت سازمانی به نام HOP هم زمان از اپل و اپسون(سازنده پرینتر) شكایت كرده است و این دو را متهم كرده است كه قوانین حمایت از مصرف كنندگان فرانسه را زیرپا گذاشته اند.
چند روز پیش اپل پذیرفت كه دلیل كندی بعضی از آیفون ها به خاطر جلوگیری از شات دان شدن ناگهانی آنها و به علت وجود باتری های لیتیومی قدیمی بوده است.
اما سازمان فرانسوی ضمن پركردن شكایت رسمی علیه اپل در پاریس می گوید این كار با هدف اجبار مشتریان به خرید آیفون های جدید صورت گرفته است.
اگر اپل محكوم شود طبق قانون فرانسه باید 5 درصد از فروش سالیانه خویش را برای جبران كمبود عمر محصولات خود بعنوان جریمه بپردازد.
گفتنی است هم اپل و هم اپسون هر دو قانون حمایت از مصرف كنندگان در فرانسه را امضاء كرده اند.
همچنین بیش از 8 پرونده حقوقی هم در آمریكا به ثبت رسیده كه نشان داده است كاربران آمریكایی هم دنبال احقاق حق خود علیه اپل هستند.
اما اپل در تازه ترین موضع گیری، ضمن معذرت خواهی رسمی، قیمت تعویض باتری را از 79 دلار به 29 دلار كاهش داده است تا كاربران بتوانند در اسرع وقت گوشیهای معیوب خویش را تعمیر كنند.
كارشناسان مستقل معتقدند اپل با آپدیت نرم افزاری كاری كرده است كه باتری های آیفون 6، 6اس، 7، SE و 5اس دچار تخریب سخت افزاری شده و بدین ترتیب كاربران را مجبور كرده است تا گوشی خویش را عوض كنند.


 

1396/10/08
20:55:43
5.0 / 5
3294
تگهای مطلب: آیفون , اپل , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴