تاكید قالیباف بر رویكرد فرصت محوری بجای تهدید انگاری در فضای مجازی


لینك بگیر دات كام: رئیس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی از دیدار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاونان با رئیس مجلس شورای اسلامی آگاهی داد.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، بابک نگاهداری استفاده حداکثری از ظرفیت های دولت الکترونیک و فضای مجازی جهت حل مسائل و مشکلات مردم خصوصاً در زمینه تقویت اقتصاد دیجیتال و ارائه خدمات بر بستر تکنولوژی های جدید را از مهم ترین محورهای مورد تاکید ریاست مجلس در این دیدار برشمرد.
نگاهداری اضافه کرد: ضرورت توجه بیشتر به ابعاد اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی فضای مجازی خصوصاً با رویکرد ایجابی و فرصت محوری، ایجاد زیر ساخت ها و نهضت تولید محتوا، کاهش رویکردهای سلبی و تهدید محوری افراطی و غیر منطقی در تصمیم گیری ها و قانونگذاری های این عرصه از دیگر مباحث مطروحه در این نشست بود.
رئیس حوزه ریاست مجلس اشاره کرد: ظهور فناوری موضوع حکمرانی را گرفتار تحول جدی کرده است و مفهوم فرصت و تهدید گرفتار دگرگونی جدی شده است. دیگر به مفهوم قبلی تهدید مطرح نیست و آنچه هست فرصت ها هستند که به دو نوع با ریسک و بدون ریسک تقسیم می شوند و تحول در حوزه فرصت های با ریسک امکان پذیر است.
نگاهداری عنوان کرد: حاکمیت جامعه محوری در حکمرانی و تصمیم گیری های مدیریتی حوزه های مختلف اداره کشور خصوصاً در عرصه ارتباطات و فناوری اطلاعات از دیگر محورهای مورد تاکید ریاست مجلس در این دیدار بود و همین طور بر ضرورت تعریف چارچوب های مشخص و قوانین و مقررات لازم برای حضور موثر و سالم در فضای مجازی اشاره گردید و برآمادگی مجلس شورای اسلامی جهت بررسی و تصویب طرح ها و لوایح پیشنهادی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و نمایندگان محترم مجلس در این عرصه تاکید شد.1399/06/05
12:42:23
5.0 / 5
1537
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱