ممنوعیت در تركیه:

تبلیغات در شبكه های اجتماعی


لینک بگیر دات کام: تحت قانون جدید شبکه اجتماعی، سازمان فناوریهای اطلاعات و ارتباطات ترکیه ممنوعیت تبلیغات در شبکه های اجتماعی مهم توییتر، پینترست و پریسکوپ را اعلام کرد.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از رویترز، قانون جدید شبکه اجتماعی ترکیه شرکتهای مالک شبکه های اجتماعی را که بیش از یک میلیون بازدید روزانه دارند، ملزم می کند در کشور ترکیه نمایندگان محلی تعیین و معرفی کنند. شرکتهایی که هنوز این کار را نکرده و نماینده ای در ترکیه منصوب نکرده اند، دیگر اجازه تبلیغات ندارند.

نمایندگی فیسبوک و یوتیوب در ترکیه

فیسبوک روز دوشنبه به شرکتهایی پیوست که تابحال اعلام نموده اند در حال انتصاب چنین نماینده ای هستند. یوتیوب که متعلق به شرکت گوگل است هم یک ماه پیش اعلام نمود تصمیم گرفته است نماینده ای در این کشور منصوب کند.


تصمیم درباره ممنوعیت تبلیغات در توییتر، اپلیکیشن پخش لایو پریسکوپ و اپلیکیشن اشتراک گذاری عکس پینترست که از راه نشریه رسمی اعلام شد، از روز سه شنبه اجرایی می شود. این قانون به مقامات ترکیه اجازه می دهد به جای بلاک کردن محتوا که در گذشته انجام می داند، محتوا را از این پلتفرمها حذف نمایند.

بر اساس این گزارش رویترز، فیسبوک، یوتیوب و توییتر ماههای پیش در ترکیه به علت عدم رعایت قانون نیز جریمه شده بودند. شرکتهایی که این قانون را رعایت نکنند، بعد از روبرو شدن با جریمه و ممنوعیت تبلیغات، در مرحله آخر پهنای باندشان به میزان ۹۰ درصد کاهش پیدا خواهد نمود و در واقع دسترسی به آنها قطع می شود.

راهکاری که در ایران نیز برای شبکه های اجتماعی خارجی نظیر وایبر اتخاذ شد و باعث کوچ عمومی مردم از وایبر به تلگرام گردید.
 


منبع:

1399/10/30
10:31:30
5.0 / 5
1579
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳