با مصوبه كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات

خدمات پیامكی ساماندهی می شوند


لینك بگیر دات كام: دبیر كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات از ساماندهی خدمات پیامكی با رویكرد تامین رضایت مشتركین و پشتیبانی از كسب و كارها اطلاع داد.

به گزارش لینك بگیر دات كام به نقل از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، حسین فلاح جوشقانی با تاكید بر لزوم توجه به حفظ حقوق كامل مشتركان، گسترش و رونق كسب و كارهای جدید مبتنی بر خدمات محتوایی پیامكی با استفاده از شبكه های ارتباطی اظهار داشت: در مصوبه ۲۷۰ كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات خدمات محتوایی پیامكی به دو دسته انبوه و ارزش افزوده تقسیم شده و برپایه آن ارسال خدمات پیامكی انبوه تبلیغاتی و اطلاع رسانی برای مشتركان مجانی است. اما ارسال این دسته از پیامك ها بدون دریافت رضایت مشترك ممنوع شده و ارائه كننده خدمات پیامكی حق ندارد بدون كسب اجازه قبلی از مشترك، این پیامك ها را ارسال نماید.
وی اضافه كرد: برپایه این مصوبه، اپراتورها برای كسب رضایت و اجازه مشترك موظف می باشند با هماهنگی رگولاتوری سامانه ای با قالب واحد و قابل استفاده برای تمامی مشتركان ارائه كنند.
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره خدمات پیامكی ارزش افزوده هم كه مبتنی بر درخواست مشترك برای وی ارسال می شود، خاطرنشان كرد: این خدمات در سه دسته تراكنشی، استعلامی و سایر دسته بندی شده است و به منظور رعایت حقوق مصرف كننده، شروع ارائه این خدمات هم باید بعد از اطلاع رسانی تعرفه و شرایط ارائه خدمت به مشترك و دریافت تایید از مشترك صورت گیرد.
فلاح اظهار نمود: ارائه كنندگان خدمات پیامكی ارزش افزوده از نوع سایر هم اجبار دارند مجوزهای لازم برای ارائه خدمات پیامكی را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت كنند و در ارسال این نوع از خدمات، اپراتورها باید اصل بی طرفی را رعایت نمایند.
وی اضافه كرد: همینطور برپایه این مصوبه اپراتورها موظف شدند با تولید یك سامانه در دسترس و قابل استفاده برای همه مشتركان، امكان انتخاب دریافت نوع خدمات پیامكی را برای مشتركان فراهم نمایند.
دبیر كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات درباره ارسال پیامك های انبوه از سرشماره های شخصی اظهار داشت: در مصوبه ۲۷۰ كمیسیون، اپراتورها اجبار دارند برپایه دستورالعمل ابلاغی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی پیامك های اضطراری را به تمامی مشتركان ارسال نمایند و ارسال پیامك های انبوه از سرشماره های شخصی را ردیابی و متوقف كنند.
فلاح جوشقانی ابراز امیدواری كرد با ابلاغ این مصوبه علاوه بر رونق كسب و كارهای مبتنی بر خدمات محتوایی پیامكی، رضایتمندی مشتركان برپایه احترام به حقوق شهروندی آنان افزایش یابد.1396/11/09
19:46:21
5.0 / 5
4456
تگهای مطلب: اپراتور , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵