فروش شبكه اجتماعی تیك تاك


با اقدام دولت بایدن برای بازبینی ریسکهای امنیت ملی مرتبط با فعالیت شرکتهای فناوری چینی که تحت دولت ترامپ مطرح شده بودند، فروش سرویس ویدیویی تیک تاک یا به تعبیری شبکه اجتماعی تیک تاک به شرکتهای والمارت و اوراکل به مدت نامعلومی مسکوت شد.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا سال میلادی گذشته با استناد به نگرانیهای امنیت ملی و احتمال افتادن دیتای شهروندان آمریکایی به دست مقامات چینی، دستور داده بود اپلیکیشن ویدیویی محبوب تیک تاک که متعلق به شرکت چینی بایت دنس است، به یک شرکت آمریکایی فروخته شود. اما چالشهای حقوقی مختلف مانع از نهایی شدن توافق فروش شد. بر مبنای آخرین حکم دادگاه که هفتم دسامبر صادر شد، دستور اجرایی ترامپ احیانا فراتر از اختیارات قانونی وی بوده است.

روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از منابع آگاه از مذاکرات نوشت: مذاکرات میان بایت دنس و مقامات امنیتی آمریکا در کمیته سرمایه گذاری خارجی در آمریکا ادامه دارد. راهکارها شامل استفاده از یک طرف ثالث مورد اعتماد برای مدیریت دیتای تیک تاک است که دیگر مستلزم فروش داراییهای این شرکت نخواهد بود. اما از تصمیم قریب الوقوع درباره چگونگی حل این مورد خبری نیست چونکه دولت بایدن ارزیابیهای خود از ریسکهای در ارتباط با شرکتهای فناوری چینی و جمع آوری دیتا توسط آنها را انجام خواهد داد.

طبق گزارش وال استریت ژورنال، هر گونه توافق متفاوت از توافقی بود که سال قبل درباره آن مذاکره شده بود چونکه تیک تاک دیگر با تهدید قریب الوقوع تعطیلی روبرو نیست.

اوراکل، والمارت و سایر شرکتها همچنان امکان دارد بخشی از یک توافق احتمالی باشند اما به این بستگی خواهد داشت که آیا دولت بایدن اقدامات خصمانه ای که در زمان ترامپ ضد تیک تاک به جریان افتاد را پیگیری خواهد نمود یا خیر.

بر اساس گزارش بلومبرگ، هفته آینده که دولت آمریکا پاسخ رسمی به چالش دادگاه تیک تاک ضد فرمان اجرایی ترامپ را خواهد داد، وضعیت این شرکت امکان دارد تا حدودی مشخص شود. 


منبع:

1399/11/23
12:45:39
5.0 / 5
1333
این مطلب را می پسندید؟
(3)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱