وزیر ارتباطات:

زیرساخت های لازم تحقق دولت الكترونیكی در كشور فراهم گردید


لینك بگیر دات كام: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاكید بر لزوم بهره گیری از ظرفیت های آی سی تی در كشور اظهار داشت: زیرساخت های لازم برای تحقق دولت الكترونیكی در كشور بوجود آمده است.

به گزارش لینك بگیر دات كام به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی امروز در جریان دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به این كه استان یزد از ظرفیت های بسیار گسترده ای در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات و آی سی تی برخوردار است، اظهار نمود: این استان در این زمینه پیشرفت های بسیار زیادی داشته است.
وی اضافه كرد: در حوزه پارك علم و فناوری و منطقه ویژه علم و فناوری استان یزد از پیشرفت های بسیار زیادی برخوردار می باشد و پارك یزد پس از اصفهان، دومین پارك علم و فناوری كشور بشمار می رود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به مشكلاتی كه در زمینه فضای مجازی با آن روبرو هستیم، اظهار داشت: این مشكلات نتیجه خواب و غفلت 10 سال قبل ماست و اگر امروز هم غفلت نماییم، 10 سال آینده خسارت های آن را مشاهده می نماییم.
آذری جهرمی خاطرنشان كرد: الان زیرساخت های لازم در ارتباط با بحث دولت الكترونیكی در كشور محیاست ولی روندهای اداری كه نیاز به اصلاح دارد، مانعی در راه تحقق كامل این مورد است كه باید ابتدا نسبت به این اصلاح اقدامات لازم برداشته شود.
وی با اشاره به این كه فضای مجازی و فناوری اطلاعات یك فرصت و مزیت خیلی خوب به حساب می آید، اظهار داشت: در صورتی كه ما بتوانیم به درستی از این ظرفیت استفاده نماییم، خیلی از مشكلات و سختی های جامعه حل می گردد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح كرد: افزایش قابل توجه سرعت و كیفیت در فعالیت ها یكی از مهمترین خصوصیت های آی سی تی است كه ما می توانیم با برنامه ریزی مناسب و فرهنگ سازی در جامعه، از آن بهره های زیادی ببریم.
آذری جهرمی به فعالیت شبكه های اجتماعی داخلی و خارجی در كشور اشاره نمود و اظهار داشت: این كه ما بخواهیم یك نرم افزار و زیرساخت را در كشور به وجود آوریم ولی در ارتباط با فرهنگ سازی استفاده از آن هیچ اقدامی انجام ندهیم، تنها یك كار كپی از خارج كشور است، پس باید به فرهنگ سازی هم توجه ویژه داشته باشیم.1396/11/17
15:57:14
5.0 / 5
3328
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴