افتتاح سامانه سلب امتیاز مالكیت سیمكارت


به گزارش لینک بگیر دات کام معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری از طریق اندازی سامانه سلب امتیاز مالکیت سیمکارت در اپلیکیشن های مدیریت حساب اپراتورهای تلفن همراه اطلاع داد.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، پدیده سیمکارت های جعلی و ناقص یا همان سیمکارت های بدون هویت موضوعی بود که طی سالیان گذشته مشکلات گوناگونی بوجود آورده و اقدامات خلاف کارانه همچون کلاهبرداری و حتی قتل صورت گرفت. این مورد باعث شد سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در این حوزه به اقدامی جدی دست بزند.
با عنایت به این که هر خط یا سرویس ارتباطی دیگری که به نام مشترک باشد، مسئولیت و عواقب ناشی از سوءاستفاده از آنرا برای کاربر به همراه دارد و همینطور مسئولیت هرگونه سوءاستفاده از تجهیزات و امتیازات مخابراتی واگذار شده خارج از چارچوب قانونی، با مالک قانونی آن هاست، برای پیشگیری از سوءاستفاده های احتمالی، طرح احراز هویت سیمکارت های تلفن همراه به جهت اینکه دیگر در ایران سیمکارت بدون هویتی وجود نداشته باشد، دنبال شد.
دراین راستا مجید حقی -معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری- از طریق اندازی سامانه سلب امتیاز مالکیت سیمکارت در اپلیکیشن های مدیریت حساب اپراتورهای تلفن همراه اطلاع داد و اظهار داشت: فاز اول سامانه سلب امتیاز مالکیت سیمکارت با تاکید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جهت توسعه دولت الکترونیک، به منظور کاهش رجوع مردمی به دفاتر پیشخوان و نمایندگی های اپراتورها در شرایط همه گیری ویروس کرونا و ایجاد تسهیل در ساماندهی سیمکارت های تحت مالکیت مشترکین به راه افتاده است.
وی درباره نحوه استفاده از این سامانه اظهار نمود: با راه اندازی این سامانه تمامی مشترکین تلفن همراه می توانند با نصب آخرین نسخه اپلیکیشن اپراتور مورد نظرشان (همراه اول: My Mci، ایرانسل: My Irancell، رایتل: My Rightel، شاتل: My Shatel، سامانتل: My Samantel) در بخش مدیریت سیمکارت ها برای سلب مالکیت سیمکارت هایی که در آن اپراتور به نامشان ثبت شده، اقدام نمایند.
حقی اضافه کرد: مشترکان سیمکارت های اپراتورهای مجازی تلفن همراه (MVNO) مانند شاتل موبایل، های وب، آپ تل و لوتوس هم می توانند با رفتن به وبسایت اپراتور مورد نظرشان از سیمکارت های تحت مالکیت خود آگاه شده و با انتخاب یکی از گزینه های "عدم احتیاج به سیم کارت" یا "عدم اطلاع از صدور سیم کارت" بعد از طی فرآیند تعیین شده، برای سلب مالکیت سیمکارت اقدام نمایند.
معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری تصریح کرد: بعد از سپری شدن فرآیند سلب امتیاز، اشتراک سیمکارت به صورت قطعی از مالکیت مشترک خارج می شود.
منبع:

1399/12/20
18:10:14
5.0 / 5
1607
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳