رییس سازمان فناوری اطلاعات:

سرمایه گذاران با خیال راحت در ICT سرمایه گذاری كنند


لینك بگیر دات كام: رییس سازمان فناوری اطلاعات با اشاره به مراحل قانونی سپری شدن لوایح تدوین شده توسط این سازمان (لوایح پنجگانه حقوق فناوری اطلاعات) از همه صاحبنظران و فعالان حوزه ICT خواست تا نظرات تكمیلی و تخصصی خویش را برای اصلاح احتمالی این لوایح اظهار كند.

به گزارش لینك بگیر دات كام به نقل از ایسنا، رسول سرائیان امروز در حاشیه همایش جنبه های حقوقی فناوری های اطلاعات و ارتباطات در جمع خبرنگاران با اشاره به تحولات شكل گرفته در حوزه های ارتباطات و فناوری اطلاعات، اظهار نمود: این اتفاق در توسعه كشورها می تواند در خلق ثروت و رفاه اجتماعی موثر باشد. ما بعنوان سازمان فناوری اطلاعات و وزارت ارتباطات بعنوان بخش زیرساختی این اقتصاد مطرح هستیم و وقتی كه وارد فاز اجرایی این اقتصاد شدیم دیدیم كه مشكلات اساسی در این حوزه وجود دارد.

وی با بیان این كه امكان استفاده از زیرساخت های فناوری ارتباطات و اطلاعات فراهم نشده است، اظهار داشت: به این فكر افتاده ایم تا با كمك صاحبنظران و بقیه بازیگران این حوزه، همایشی را ساماندهی و لوایحی را عرضه دهیم كه خوشبختانه با همكاری فعال پژوهشگران قوه قضاییه و صاحبنظران توانسته ایم لوایحی را در این حوزه (لوایح پنجگانه حقوق فناوری اطلاعات) تدوین نماییم.

رییس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات با اشاره به قطعی نبودن تنظیم این لوایح، اظهار نمود: ما این لوایح را در سایت وزارت ارتباطات قرار می دهیم تا همه فعالان و ذینفعان این لوایح نظرات خویش را بگویند و با مشاركت یكدیگر و طی مراحل قانونی این لوایح مسائل این حوزه را برطرف نماییم.

سرائیان با اشاره به طی مراحل قانونی تصویب لوایح اظهار نمود: این لوایح ابتدا به هیات دولت و سپس به مجلس شورای اسلامی برای تصویب ارسال می گردد تا درنهایت تصویب و به تایید شورای نگهبان برسد. این لوایح در نهایت سبب تولید شفافیت در فضای مجازی خواهد شد.

وی افزود: این لوایح می توانند در نهایت به كسانی كه درصدد هستند تا در حوزه فضای مجازی سرمایه گذاری كنند، كمك نماید تا به صورت كاملا عمومی و با اطمینان كامل وارد سرمایه گذاری در این حوزه شوند.
1396/12/06
14:37:53
5.0 / 5
4496
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵