فیلترینگ شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها در چاد


لینك بگیر دات كام: جمهوری چاد تحت تاثیر مسائل و ناآرامی های سیاسی در این كشور به فیلتر و مسدودسازی شبكه های اجتماعی و پیام رسان های متعددی اقدام نمود.


به گزارش لینك بگیر دات كام به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت كوارتز، مسائل و مشكلاتی كه مردم و شهروندان كشور آفریقایی چاد مدتهاست با آن درگیرند، تمدید ریاست جمهوری " ادریس دبی " تا سال ۲۰۳۳ است كه از سال ۱۹۹۰ بر مردم این كشور آفریقایی حكومت كرده است.

بعد از آنكه مردم این كشور به مخالفت با این قانون برخاستند، شبكه های اجتماعی و پیام رسان های مورد استفاده مردم هم كه در اطلاع رسانی و مخالفت آن ها اثرگذار بودند، اقدام به بررسی و تحلیل علل و نتایج منفی تمدید دوران مدت رئیس جمهور كنونی چاد كردند.

حالا با گسترش این اعتراضات و ناآرامی ها، پیام رسان های واتس اپ، فیس بوك مسنجر و وایبر مسدود و فیلتر شدند تا آتش خشم و عصبانیت مردم فروكش كند.

به عقیده تحلیلگران بسیاری، ایده فیلترینگ و مسدودسازی موقت شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها كه معولا توسط دولت های بسیاری در سراسر جهان به منظور فروكش كردن اعتراضات و مخالفت های گسترده در سطح كشور انجام می شود، ایده خامی است كه ممكن است تنها به صورت موقت آبی برروی آتش معترضان بریزد و جمهوری چاد باید برای حفظ امنیت، صلح و ثبات در كشورش این قانون را لغو و مطابق خواسته مردمش عمل كند.

اقتصاد كشور آفریقایی چاد كه یك سرزمین كاملا خشك و بیابانی است كه در آن هیچ گونه دسترسی به منابع آبی و دریا وجود ندارد، وابستگی كاملی به استخراج و صادرات نفت دارد.
1397/01/20
19:14:24
5.0 / 5
2993
تگهای مطلب: فیلتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵