یكپارچه سازی زیرساخت شبكه دولت الكترونیكی


به گزارش لینک بگیر دات کام معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از یکپارچه سازی زیرساخت شبکه دولت الکترونیکی و الحاق شبکه دولت به این شبکه آگاهی داد و اظهار داشت:  با این اقدام، سازمان های دولتی برای دریافت اطلاعات، استعلام یا صدور مجوز نیازی به مکاتبات اداری و نامه نگاری و اتلاف زمان نخواهند شد.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، امیرناظمی در صفحه خود در اینستاگرام، با اشاره به اینکه بخش عمده ای از فعالیت هایمان در چند ماه اخیر، برای آیندگان است، اظهار داشت: زیرساخت هایی که شروع یا تکمیل می شوند همراه با عدم قطعیت است؛ این که مدیران بعدی چگونه از آن بهره خواهند گرفت. به این فکر می کنم اگر چند سال پیش آنها بودند، چقدر می توانست در پیشرفت فناوری اطلاعات تاثیر بگذارد. بالاخره مصوبه انتقال شبکه دولت به سازمان فناوری اطلاعات ایران تصویب گردید.
وی با اعلان اینکه اگر این انتقال زودتر رخ داده بود، امکان ارائه خدمات دولت الکترونیک به شهروندان بهتر بود، اضافه کرد: هم افسوس می خورم از بوروکراسی زمان بر و هم از این اصلاح ساختاری به نتیجه رسیده، خوشحالم. امیدوارم این اصلاح ساختاری بتواند زمینه ساز خدمات بهتر دولت الکترونیکی برای شهروندان، در دوره بعدی باشد. تمامی تلاش تیم ما آنست که برای مدیران بعدی تا حد ممکن بتوانیم میراث درست تر و بهینه ای بجای بگذاریم؛ و باور داریم این میراثی برای ایران و ایرانیان است.
رییس سازمان فناوری اطلاعات اظهار نمود: شبکه دولت تا حالا برای مکاتبات اداری استفاده می شد و در ۳۳ هزار نقطه تا سطح بخشداری از آن استفاده می کردند، که با الحاق به مرکز ملی تبادل اطلاعات کشور (NIX) امکان استعلام و تبادل بانکهای اطلاعاتی نیز روی همین شبکه امکان پذیر خواهد شد. بدین سان دیگر سازمان های دولتی برای دریافت اطلاعات، استعلام یا صدور مجوز نیازی به مکاتبات اداری و نامه نگاری و اتلاف زمان و سردرگمی شهروند نخواهند داشت.
ناظمی اشاره کرد: حالا در این روزهای انتهایی، به همان اندازه که باید کوشش کرد برای تصویب برخی تصمیم های ضروری برای توسعه، هم زمان باید همان قدر هم کوشش کرد برای جلوگیری از تصویب تعدادی از تصمیم های ضدتوسعه. حالا فکر می کنم رئالیسم جادویی فقط یک سبک ادبی نیست؛ انگار نوعی سبک زندگی در بخش هایی از دنیا است.
منبع:

1400/04/11
15:33:14
5.0 / 5
1322
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱