هکرهای سولارویندز سراغ دادستان های آمریکایی رفتند


به گزارش لینک بگیر دات کام عاملان هک سولارویندز ظاهرا بخشهای مهمی از سیستم حقوقی آمریکا را هدف حمله قرار دادند.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، وزارت دادگستری آمریکا اعلام نمود هکرها دادستانهای فدرال را در فاصله ماه مه تا دسامبر سال ۲۰۲۰ هدف قرار دادند. دفتر ۲۷ دادستان آمریکا هدف حمله هکرها قرار گرفت و هکرها دستکم به یک حساب ایمیل رخنه کردند. قربانیان شامل برخی از دفاتر فدرال برجسته شامل دفاتر مناطق شرقی و جنوبی نیویورک و میامی، لس آنجلس و واشنگتن بودند.

وزارت دادگستری آمریکا اعلام نمود به همه قربانیان اخطار داده و اقدامات لازم را برای رفع ریسکهای ناشی از این هک انجام داده است. این وزارت خانه پیش از این اعلام نموده بود هیچ شواهدی از اینکه هکرهای سولارویندز به سیستمهای طبقه بندی شده نفوذ کرده اند، وجود ندارد اما دادستانهای فدرال مرتب درحال مبادله جزئیات پرونده های حساس هستند.

دولت بایدن رسما گروه هکری Cozy Bear که مورد حمایت دولت روسیه قرار دارد را عامل این حملات معرفی کرده و با اخراج دیپلماتها و تحریم ۳۲ نهاد و شخص روسی، به تلافی پرداخته است اما روسیه منکر دست داشتن در این حملات شده است.

بر اساس گزارش انگجت، مشخص نیست آیا آمریکا واکنش شدیدتری نشان خواهد داد اما در هر حال این حملات ضربه خویش را وارد کرده اند.
هک شرکت سولار ویندز که دسامبر گذشته شناسایی شد، به هکرها امکان دسترسی به شبکه هزاران شرکت و دفاتر دولتی فراهم نمود که از محصولات این شرکت استفاده می کردند. برد اسمیت، رئیس مایکروسافت این حمله را بزرگترین و پیچیده ترین حمله ای توصیف کرد که تابحال در جهان به وقوع پیوسته است. سازمان جاسوسی انگلیس اعلام نمود به احتمال زیاد سرویس اطلاعات خارجی روسیه عامل حمله به سولار ویندز بوده است.
1400/05/10
12:50:39
5.0 / 5
1241
تگهای مطلب: ایمیل , سرویس , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳