فیسبوک در مقابل طالبان کوتاه بیا نیست


فیسبوک حتی اگر ایالات متحده وضع تحریمها ضد طالبان را متوقف نماید، امکان دارد ممنوعیت ضد این گروه را رفع نکند.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، وزارت خارجه آمریکا طالبان افغانستان را مانند طالبان پاکستان در لیست سازمان تروریستی خارجی قرار نداده است اما واشنگتن این گروه را بعنوان تروریست جهانی به شکل خاص مشخص شده، تحریم می کند که داراییهای موجود در آمریکا را برای آنها بلوکه کرده و همکاری شهروندان آمریکایی با آنها را ممنوع می کند.

مونیکا بیکرت، نایب رئیس سیاست محتوای فیسبوک در تماس با خبرنگاران درباره جدید ترین گزارش اجرای استانداردهای جامعه این شرکت اظهار داشت: مادامی که بر مبنای قانون آمریکا سفارش شده است، آنها اجازه فعالیت نخواهند داشت و حتی اگر از جانب قانون آمریکا هم سفارش نشود، ما یک تحلیل خط مشی خواهیم داشت تا تصمیم بگیریم آیا طالبان از سیاست سازمان خطرناک این شرکت تخطی می کنند یا خیر.

فیس بوک اعلام نموده که طالبان را یک گروه تروریستی مشخص کرده و فعالیتش را در پلتفرمهای این شرکت ممنوع کرده است. بیکرت اعلام نمود این ممنوعیت قبل از پیوستن وی به فیسبوک در سال ۲۰۱۲ وجود داشته است.

شرکتهای فناوری بزرگ آمریکایی در مورد نحوه برخورد با طالبان که کنترل افغانستان را بعد از خروج نیروهای آمریکایی به دست گرفته است، زیر ذره بین رفته اند. یوتیوب شرکت آلفابت اعلام نموده که به علت تحریمهای آمریکا، فعالیت طالبان را ممنوع کرده اما توییتر به این گروه اجازه حضور داده است.

رز جسکون، مدیر دموکراسی و ابتکار فناوری در لابراتوار تحقیقات دیجیتالی شورای آتلانتیک در اینباره اظهار نمود: در سال ۲۰۰۱ که آمریکا به افغانستان حمله کرد، این شرکتها وجود نداشتند و الان با تصمیمات متعاقب شبیه تصمیمات حکومتی دولتها روبرو هستند.

بر اساس گزارش رویترز، طالبان سواد دیجیتالی پیدا کرده و الان استفاده گسترده ای از پلتفرمهای شبکه اجتماعی و سرویسهای پیام رسان مانند واتس اپ و تلگرام برای ارتباط با شهروندان افغان و جامعه بین المللی دارد.

منبع:

1400/05/29
13:54:38
5.0 / 5
1084
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱