اطلاعات شخصی کاربران افغان کلاب هاوس حذف شد


لینک بگیر دات کام: شبکه اجتماعی صوتی کلاب هاوس در اقدامی بمنظور حفظ ایمنی کاربران افغان، اطلاعات شخصی حسابهای آنها را حذف نمود.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، این شرکت در توییتر اعلام نمود در تنظیمات حریم خصوصی برای کاربران در افغانستان تغییراتی می دهد. به ویژه برای کاربرانی که فعال نبوده اند، کلاب هاوس عکس و اطلاعات آنها را مخفی کرده و پیدا کردن حسابهای آنها در جست و جو را دشوارتر می کند.

کاربران کلاب هاوس در صورتیکه احساس کنند مشکلی ندارند می تواند هر گونه اطلاعاتی را باردیگر برگردانده و با دیگران به اشتراک گذارند و درخواست کنند حسابشان در جست و جوها به آسانی مشاهده شود.

کلاب هاوس اعلام نموده که تمامی این اقدامات قابل معکوس شدن هستند و این تغییرات روی هواداران کاربران تاثیری نمی گذارد. این شرکت همین طور اعلام نمود کاربران می توانند به دلاییل امنیتی، بجای اسم واقعی، از نام مستعار استفاده کنند.

کلاب هاوس یک ماه قبل از وضعیت بتا خارج شد و سرویسش را به روی همه کاربران گشود. دسترس پذیر شدن کلاب هاوس برای همه با تصرف کابل، پایتخت افغانستان توسط گروه طالبان همزمان شده است. این گروه از شبکه های اجتماعی برای کمک به تغییر نگرشها نسبت به خود استفاده می نماید. با این وجود آمریکا همچنان طالبان را یک گروه تروریستی می داند و فیسبوک همه محتوای مربوط به این گروه را ممنوع کرده است. کلاب هاوس اظهارات مشابهی در این زمینه نداشته اما واضح است که به فکر پشتیبانی از امنیت کاربرانش در افغانستان است.

بر اساس گزارش انگجت، فیسبوک ابزارهایی را برای کمک به کاربران در افغانستان برای قفل کردن حسابهایشان عرضه نموده است تا افرادی که دوستان فیسبوک آنها نیستند، قادر به مشاهده پستهای تایم لاین یا به اشتراک گذاشتن تصاویر پروفایل آنها نباشند. شبکه اجتماعی حرفه ای لینکدین هم اعلام نمود شبکه دوستان کاربرانش در افغانستان را موقتاً مخفی می کند تا دیگران نتوانند آنها را ببینند.

منبع:

1400/06/01
21:08:30
5.0 / 5
1098
تگهای مطلب: اشتراك , امنیت , ایمنی , توییتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴