محققان دانشگاه بوفالو توسعه دادند

قلب شما قفل گوشی را باز می كند


لینك بگیر دات كام: یك تیم در دانشگاه بوفالو در حال حاضر یك ابزار جدید بیومتریك را گسترش داده اند كه ابعاد قلب كاربر را اندازه گیری نموده و از آن جهت باز كردن قفل گوشی یا ورود به سیستم رایانه استفاده می نماید.


به گزارش لینك بگیر دات كام به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، سیستم های امنیتی بیومتریك در آینده جایگزینی مناسب برای روش های قدیمی خواهند شد و نمونه هایی مانند اسكنر اثر انگشت، اسكنر عنبیه و فناوری تشخیص چهره آغازی برای این سیستم های جدید هستند.
محققان در حال حاضر به دنبال استفاده از هر نوع امضای بیولوژیكی هستند كه بتوان آن را برای مسائل امنیتی به كار برد.
از یك سیستم شناسایی مبتنی بر بوی بدن، تا اسكنر رگ و مغز، باید گفت كه بدن شما پر از نشانگرهای بیومتریك منحصر به فرد است كه می تواند به عنوان یك رمز عبور شخصی مورد استفاده قرار گیرد.
در سال 2014 شركت "نایمی"(Nymi) یك سیستم بیومتریك مبتنی بر قلب را ایجاد كرد كه سیگنال الكتروكاردیوگرام شخص را با استفاده از یك دستبند كه می تواند ریتم قلب را ردیابی كند شناسایی می كند.
در حال حاضر محققان دانشگاه بوفالو یگ گام فراتر برداشته و از یك رادار داپلر سطح پایین برای شناسایی شكل و اندازه قلب فرد استفاده كرده اند.
یكی از محققان این پژوهش اظهار كرد: "هیچ دو نفری با قلب هایی با اندازه و شكل یكسان وجود ندارند." وی افزود: "نكته مهم دیگر این است كه قلب افراد تغییر شكل نمی دهد، مگر اینكه آنها از بیماری قلبی جدی رنج ببرند."
این سیستم هشت ثانیه طول می كشد تا هندسه منحصر به فرد و ریتم قلب فرد را ضبط كند و سپس می تواند به طور مداوم بر حضور فرد نظارت كرده و بدن هیچگونه تماسی با بدن فرد به صورت پیوسته احراز هویت كند.
این در حالی است كه در صورت دور شدن كاربر از سیستم خود، دسترسی و اتصال وی به سیستم به طور خودكار قطع خواهد شد.
سازندگان این فناوری جدید ادعا می كنند كه رادار این سیستم از نیروی خیلی كمی استفاده كرده و هیچگونه ضرری برای كاربر ندارد زیرا سیگنال های آن بسیار كمتر از وای -فای های معمولی است.
در یك مطالعه آزمایشی بر روی 78 نفر، این سیستم اسكن قلبی با دقتی معادل 98.61 درصد توانست درست عمل كند.

 

1396/07/04
21:29:55
5.0 / 5
3886
تگهای مطلب: فناوری اطلاعات , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳