واکنش وزیر ارتباطات به احتمال قطع دسترسی کاربران ایرانی به اینستاگرام


به گزارش لینک بگیر دات کام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به احتمال قطع دسترسی به اینستاگرام اظهار داشت که این جزو تصمیماتی نیست که در اختیار این وزارت خانه باشد.

عیسی زارع پور در گفت و گو با ایسنا، در پاسخ به پرسشی در خصوص این که آیا قصدی برای مسدودسازی دسترسی کاربران به بعضی از شبکه های اجتماعی و پیام رسان های غیربومی وجود دارد یا خیر، اظهار داشت: ما حتما باید در فضای مجازی شرایطی را فراهم نماییم که از حقوق مردم در این فضا حمایت نماییم. وقتی تمام زندگی مردم با فضای مجازی گره خورده حتما و بطور قطع باید دولت زیرساخت هایی را در این حوزه فراهم آورد که از حقوق مردم حمایت کند، این به هیچ وجه به معنای مسدودسازی نیست بلکه به معنای قانومند کردن و نظام مند کردن است.
وی با تکیه بر این که نگاه ما به فناوری اطلاعات نگاهی فرصت محور است، اظهار داشت: ما از این ابزار می توانیم برای حل مشکلات کشور استفاده نماییم، ارتقای کارآمدی، سرعت دادن به کارها، استقرار دولت هوشمند، حذف امضاهای طلایی و... همگی جزو ظرفیت هایی است که این ابزار برای ما فراهم نموده است و میتوان از آن برای عرضه خدمات به مردم بهره برد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: ما حتما و بطور قطع حداکثر استفاده را از این تکنولوژی برای حل مشکلات مردم خواهیم کرد.

زارع پور درباره این که آیا این سخنان شما به این معناست که مردم و صاحبان کسب و کارها نگرانی بابت قطع اینستاگرام و... نداشته باشند، به ایسنا اظهار داشت: این ها تصمیماتی نیست که وزارت ارتباطات بگیرد و بهرحال نهادهای تصمیم گیر در این عرصه باید تصمیم گیری کنند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: نگاه ما این است که حداکثر استفاده را از این ابزار برای حل مشکلات کشور داشته باشیم. در عین حال فضا باید قانونمند باشد تا اگر حقی از کسی ضایع شد، بتواند آنرا پیگیری کند. اما تصمیمات درباره این که چه پلتفرمی استفاده بشود یا نشود، در اختیار وزارت ارتباطات نیست.




1400/07/20
10:29:50
5.0 / 5
1266
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳