بخارصنعت سپهر


لینک بگیر دات کام: بخارصنعت سپهر، تولیدکننده تجهیزات و ماشین آلات گرمایشی شامل انواع دیگ بخار ، دیگ آبداغ ، دیگ آبگرم ، دیگ روغن داغ و... می باشد.

بخارصنعت سپهر

تولیدکننده تجهیزات و ماشین آلات گرمایشی شامل : انواع دیگ بخار ، دیگ آبداغ ، دیگ آبگرم ، دیگ روغن داغ، مخازن تحت فشار ، مبدل ، کوره های هوای گرم ، دی اریتور (گاز زدا) ، منابع کوئلی ، فیلترشنی و سختی گیرمطابق با استاندارد

گروه صنعتی بخار صنعت سپهر با پشتوانه 15 سال سابقه مدیران خود در حوزه های ساخت و تامین تجهیزات تاسیسات صنعتی و ساختمانی ، تاسیس گردیده است  و با بهره مندی از متخصصین مجرب و کار آزموده در مسیر توسعه دانش و تجربه اقدام به تولید و تامین محصولات به صورت تخصصی نموده است .

بخارصنعت سپهر

تولید کننده تجهیزات گرمایشی مطابق با استاندارد های لازم شامل :

 • دیگ بخار
 • Steam Boiler
 • دیگ ابگرم
 • Hot water boiler
 • دیگ روغن داغ
 • Hot oil pot
 • هیترهای صنعتی
 • Industrial heaters
 • مخازن تحت فشار و مخازن کویل دار
 • Vessels Under Pressure & Domestic Hot
 • رآکتور و برج های تقطیر
 • Reactors & Fractionation column
 • مبدل های حرارتی
 • Heat Exchange
 • انواع کوره و کوره های هوای گرم
 • Furnace & Hot Air Furnace
 • دی اریتور(گاز زدا)
 • Deaerator
 • تجهیزات تصفیه آب ،فیلتر شنی و سختی گیر
 • Sand Filter & water softener
 

 

در ادامه به معرفی هر کدام از محصولات میپردازیم :

 

دیگ بخار

دیگ بخار از نظر تعداد مراحل عبور آتش شامل دو مرحله یا دو پاس و سه مرحله یا سه پاس و از نظر موقعیت به دو دسته کوره وت بک (Wet Back) و درای بک (Dry Back) تقسیم بندی می شوند .

 

دیگ های بخار عمودی یا بویلر های بخار عمودی ( ایستاده ) برای تولید بخار با ظرفیت و فشار پایین مناسب هستند . مهمترین ویژگی این دیگ ها امکان استفاده در فضاهای محدود و نصب و راه اندازی بسیار آسان می باشد.

 

دیگ های حرارتی افقی راندمان بالاتری نسبت به دیگ های عمودی داشته و سبب کاهش مصرف سوخت در بلند مدت می شوند . همچنین در این دیگ ها بر خلاف دیگ های عمودی امکان افزایش فشار کار دستگاه وجود دارد . دلیل دیگری که بویلرهای بخار افقی را از دیگ های بخار عمودی متمایز میکند امکان بازدید کوره ها ، سطح داخلی عبور دود و داخل مخزن است .

 

امروزه خوشبختانه تعداد تولیدکنندگان داخلی دیگ بخار افزایش چشم گیری داشته و این موضوع موجب ایجاد رقابت و بهبود کیفیت در تولید دیگ بخار گردیده است. اما از طرف دیگر متاسفانه موجب رقابت نا سالم و تولید محصولی با قیمت پایین و البته کیفیت پایین تر توسط برخی از تولیدکنندگان شده است. ما در شرکت بخار صنعت سپهر همواره کوشیده ایم تا تولیدات باکیفیت را در اختیار شما مشتریان گرانقدر قرار دهیم.

 

چگونگی تولید بخار توسط دیگ بخار

ابتدا آب به وسیله لوله ها وارد مخزن بخار می شود. مشعل که در داخل محفظه قرار دارد باعث گرم شدن لوله ها می شود در نتیجه بخار درون لوله ها به بخار تبدیل خواهد شد. در این مرحله آب و بخاری که در درون لوله ها قرار دارد وارد دیگ بزرگ خواهد شد. در داخل دیگ وسیله ای وجود دارد که بخار و آب را از هم جدا می کند.

 

در بخار جدا شده مقداری آب وجود دارد که این آب به وسیله جداکننده، آب و بخار را از هم جدا می کنند. سپس آب تولید شده دوباره وارد لوله ها می شود و این فرایند آنقدر ادامه خواهد داشت تا بخار اشباع شده تولید شود. در مرحله بعد بخار اشباع توسط دستگاهی به نام سوپر هیتر به بخار خشک تبدیل می شود.

 

دستگاه سوپر هیتر رطوبت بخار را از بین می برد و موجب بالا رفتن دمای بخار خواهد شد. در این حالت بخار تولید شده را سوپرهیت می گویند یعنی بخاری فاقد رطوبت. بخار سوپرهیت اغلب به طرف دیگری که در بین لوله های موازی قرار دارد هدایت می شود. این لوله ها در کناره های کوره قرار دارند. در این لوله ها دمای حرارت به شدت افزایش خواهد یافت.

 

نکته: بنا به نیاز هر نوع بخار اعم از خشک و اشباح و مرطوب و سوپرهیت به صورت های جداگانه مورد استفاده قرار خواهند گرفت. بیشترین استفاده از انواع بخار در صنعت است.

 

دیگ آبگرم

دیگ آبگرم  (دیگ آبداغ ، دیگ آب گرم فولادی ) دستگاهی است که انرژی حرارتی آزاد شده حاصل از احتراق سوخت توسط مشعل را به آب داخل خود منتقل می کند. این آب گرم شده توسط پمپ به گردش در آمده و بخشی از انرژی خود را از دست می دهد. در نتیجه آب با دمای پایین به داخل دیگ باز می گردد و مجددا گرم می شود.

 

 

دیگ آبگرم پکیج شده جهت صرفه جویی در هزینه ها و فضای موتور خانه در پروژه هایی که فاقد سیستم و تاسیسات حرارت مرکزی می باشند مورد استفاده قرار می گیرد . این دیگ ها در ظرفیت های 50 الی 300 هزار کیلو کالری تولید و عرضه می گردد .

 

دیگ آبگرم مصرفی یا بویلر آبگرم  ( دیگ آبداغ ) در مواردی استفاده میگردد که در مدت زمان کوتاهی نیاز به حجم بسیار زیادی آب گرم داشته باشیم. نظیر استخر ها، هتل ها، آشپزخانه ها، حمام سربازخانه ها و . . .  و معمولاً در سیستم های گرمایش مرکزی (موتورخانه) برای تولید آبگرم رادیاتور ، فن کویل ، یونیت هیتر ، گرمایش از کف و … مورد استفاده قرار میگیرد.

دیگ روغن داغ

به بویلری که بجای آب از روغن به عنوان سیال گرم شونده استفاده می کند دیگ روغن داغ یا بویلر روغن داغ می گویند .  با استفاده از دیگ روغن داغ (برخلاف دیگ آبداغ یا دیگ بخار ) دستیابی به دمای بالا در فشار کار پایین امکان پذیر است. درجه حرارت کار دیگ روغن داغ معمولاً بین ۱۵۰ تا ۳۰۰ درجه سانتی گراد می باشد. در این دیگ ها با ایجاد سطح انتقال حرارت لازم ، گرمای گازهای حاصل از احتراق مشعل به روغن حرارتی در حال گردش منتقل گشته و موجب افزایش دمای آن می گردد.

 

لازم به ذکر است با توجه به دمای کار بالا در بویلر روغن داغ رعایت اصول ایمنی در طراحی و ساخت آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و هرگونه بی توجهی به پیچیدگی های فنی و اصول ایمنی آن می تواند موجب ایجاد صدمات جانی و خسارات های مالی فراوانی گردد . متاسفانه تاکنون هیچگونه استاندارد ملی و اجباری جهت هیتر روغن داغ تدوین نگردیده است. بنابراین تولیدکنندگان معتبر معمولا با استفاده از اصول فنی ارائه شده در استاندارد آلمان به شماره DIN4754 نسبت به طراحی و تولید آن اقدام می کنند.

 

تولید بویلر روغن داغ

دیگ روغنداغ متناسب با گنجایش و مشخصات طراحی به دو صورت افقی یا عمودی تولید می‌شود که هر دو دارنده معایب و مزایای مرتبط با خویش می باشد. معمولا از دیگ های عمودی طولانی تر در گنجایش های پایین و یا به جهت محدودیت فضا استفاده می شود. همینطور بویلرهای افقی معمولا دارای بازده بالاتری می باشند.

دیگ روغنداغ شامل استفاده از یک مخزن و پوسته برای وارد کردن حجم مشخصی از روغن و افزایش غیر مستقیم دما در آن بوسیله یک کوره مشابه بویلرهای آبگرم و دیگ های بخار است.

 

منبع کویلی

منابع کویل ‌دار متداول‌ترین روش برای تولید آبگرم مصرفی و ذخیره آب می‌باشد که در مدل های افقی و عمودی و به صورت تک کویل یا دوکویل تولید میگردد. منبع تامین گرما در منابع کویل دار ، آب گرم و بخار میباشد که در داخل کویل جریان مییابد و حرارت را به آب داخل مخزن منتقل مینماید.

برتری منابع کویل دار نسبت به دیگر دستگاه های تولید کننده آبگرم مصرفی نظیر منابع دو جداره این است که فقط از یک بدنه استفاده شده و پس از بروز اشکالاتی مانند ترکیدگی و یا رسوب گرفتگی کاملا قابل تعمیر می‌باشند. ضمنا بخاطر وجود منبع اصلی انتقال حرارت (کویل) در داخل منبع، افت حرارتی آن بسیار کم می‌باشد.

 

اجزای منبع کویلی چیست؟

بدنه

بدنه این منابع از ورق گالوانیزه با ضخامت‌های معین ساخته میشود. ضخامت ورق ها بر اساس فشار سیستم، ظرفیت و دمای آب منبع تعیین میشود .

 

کویل

برای انتقال حرارت در سیستم از کویل های مسی به دلیل ضریب انتقال گرما بالا به کار گرفته میشود.

 

لوله های ارتباطی

شامل لوله های آب سرد و گرم بهداشتی و لوله‌های گرمایش (کویل) است.

 

دریچه بازدید

دریچه ای در بدنه منبع و هم تراز با قسمت کویل دار منبع وجود دارد.از این دریچه برای بازبینی داخل منبع، بازدید از کویل و انجام تعمیرات و بررسی‌های دوره ای استفاده میشود.

فیلتر شنی

فیلتر شنی یک دستگاه از نوع فیلتراسیون دانه‌ای است و به شکل مخزن استوانه‌ای تحت فشار شامل بستری از شن دانه‌بندی شده و ماسه (شن سیلیسی و یا آنتراسیت) می‌باشد که با صاف نمودن (فیلتراسیون) فیزیکی آب موجب حذف ذرات معلق موجود در آن نظیر گل، رنگ، مواد آلی، پلانکتون، باکتری‌ها و ذرات حاصل از خوردگی می‌شود.

مزایای فیلترهای شنی

راندمان بالای تصفیه فاضلاب

قابلیت نصب و بهره برداری آسان

مورد استفاده در مراحل مختلف تصفیه فاضلاب

نیاز به فضای کم به سبب طراحی استوانه ای

مقاوم در برابر مواد خورنده شیمیایی

هزینه نصب و نگهداری پایین

کوتاه بودن زمان شست و شو

مجهز به دریچه های بازدید بالا و پایین

مجهز به شیر هواگیری و فشار سنج

قابل تجهیز به سیستم اتوماتیک شست و شوی معکوس

معایب فیلترهای شنی

ناکارآمد در حذف ذرات محلول و نمک ها

هزینه ساخت بالا

مصرف انرژی بالا

نیاز به نیروی ماهر

 

1400/09/08
21:39:31
5.0 / 5
1477
تگهای مطلب: رپورتاژ , دستگاه , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳