امنیت گوشی های هوشمند با راه رفتن کاربران


به گزارش لینک بگیر دات کام، محققان در تلاش هستند که بر اساس راه رفتن هر کاربر گوشی های هوشمند مؤلفه های امنیتی را تعریف کنند که سبب دشوارشدن باز کردن قفل گوشی برای سارقان شود و امنیت گوشی ها بالاتر برود.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از نیواطلس، بررسی هایی که توسط محققان انگلیسی با مشارکت ۴۴ داوطلب ۱۸ تا ۵۶ سال صورت گرفته نشان داده است افراد هر یک به روشی منحصر به فرد راه می روند و خصوصیت های در ارتباط با راه رفتن افراد طی مدت هفت تا ده روز از راه ژیروسکوپ و شتاب سنج گوشی قابل ثبت است.
هر فرد طی دوره انجام این بررسی حدود ۴۰۰۰ فعالیت خاص را به ثبت رساند. هر چند این فعالیت ها را میتوان در سه گروه اصلی دسته بندی کرد: راه رفتن عادی، راه رفتن سریع و فعالیتهای در ارتباط با بالا و پایین رفتن.
در نهایت یک الگوی خاص راه رفتن طی این دوره برای هر فرد به ثبت رسید و آزمایش ها نشان داد دقت این الگو برای شناسایی افراد به ۸۵ درصد می رسد که البته با افزایش بررسی ها میتوان این رقم را به ۹۰ درصد هم رساند.
نرخ اشتباه این الگو برای شناسایی افراد در زمان راه رفتن عادی ۱۱.۳۸ درصد، برای راه رفتن سریع ۱۱.۳۲ درصد و برای بالا و پایین رفتن به ترتیب ۲۴.۵۲ و ۲۷.۳۳ درصد بوده است.
محققان می گویند با تکمیل سیستم مورد اشاره از خطای آن باز هم کم می شود و فناوری مورد اشاره را میتوان در کنار دیگر فناوری های تشخیص هویت به کار گرفت.
پژوهشگران می گویند شناسایی افراد بر اساس راه رفتن به تنهایی برای احراز هویت قابل استفاده نخواهد بود، با این وجود می تواند ابزار بسیار مهمی در زرادخانه سایبری باشد تا به ایجاد آگاهی دقیق تر از هویت کاربران کمک نماید.
 


منبع:

1400/09/20
19:18:10
5.0 / 5
1090
تگهای مطلب: امنیت , سایبر , سیستم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳