راه اندازی خدمات مخابراتی نسل پنجم در آمریکا


به گزارش لینک بگیر دات کام، مقامات آمریکایی از اپراتورهای ای تی اند تی و وریزون خواستند تا راه اندازی خدمات مخابراتی نسل پنجم را به دلیل نگرانی های صنعت هوانوردی به تاخیر بیندازند.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از رویترز، پیت بوتیجیگ وزیر حمل و نقل و استیو دیکسون رییس اداره هوانوردی فدرال آمریکا روز جمعه از دو شرکت ای تی اند تی و وریزون خواستند تا به علت نگرانی های ایمنی صنعت هوانوردی، اقدامات برنامه ریزی شده در ۵ ژانویه جهت راه اندازی خدمات بی سیم جدید نسل پنجم را به تأخیر بیندازند.
در نامه ای که این دونفر بدین منظور ارسال کرده اند، تصریح شده که تأخیر مذکور بیشتر از دو هفته نخواهد بود و قسمتی از یک پیشنهاد کوتاه مدت برای پیشبرد ارائه خدمات نسل پنجم بر روی باند فرکانسی سی و انجام عملیات پروازی ایمن شمرده می شود.
هر دو سازمان مذکور در مورد احتمال تداخل خدمات نسل پنجم تلفن همراه با تجهیزات الکترونیک حساس مورد استفاده در هواپیماها مانند ارتفاع سنج های رادیویی اظهار نگرانی کرده و افزوده اند که ممکنست پروازها به همین علت با مشکل مواجه شوند.
هر دو اپراتور آمریکایی این نامه را دریافت کرده و در عین حال صنعت هوانوردی را به کوشش برای گروگان نگهداشتن طیف فرکانسی متهم کرده اند تا آن زمان که این اپراتورها موافقت کنند تا هزینه های ارتقای ارتفاع سنج های منسوخ شده را پوشش دهند.
 

1400/10/11
16:50:25
5.0 / 5
1246
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳