آذری جهرمی: بازار تا ۱۰ روز آینده به تعادل می رسد


لینك بگیر دات كام: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: به علت سوءاستفاده صورت گرفته، قیمت موبایل افزایش و توان خرید مردم كاهش پیدا كرد اما با پیگیری و اقدامات انجام شده در ۱۰ روز آینده بازار به تعادل خواهد رسید.


به گزارش خبرنگار ایسنا - منطقه اصفهان، محمدجواد آذری جهرمی چهارشنبه (۶ تیر) در مراسم افتتاح ۳۷ طرح مخابراتی در شهرستان اردستان در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه اصفهان، استان حائز اهمیتی در كشور به لحاظ اقتصادی، كشاورزی و گردشگری می باشد، اضافه كرد: هم اكنون استراتژیك بودن موقعیت مكانی و جغرافیایی استان اصفهان اهمیت حوزه ارتباطات و سرمایه گذاری در این بخش را می رساند.

وی با اشاره به اینكه در سال های اخیر سرمایه گذاری های خوبی در استان اصفهان انجام شده است و از مسیر فیبر نوری به منظور بهبود ارتباطات و توسعه نسل سوم و چهارم استفاده شده است، خاطرنشان كرد: افزایش ظرفیت دیتا و دسترسی خانگی و توسعه روستایی در استان اصفهان را شاهد بوده ایم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینكه در شهرستان اردستان با عنایت به پراكندگی جمعیت و گستردگی آن اقدامات خوبی صورت گرفته و در مناطق كمتر برخوردار باید اقدامات توسعه یابد، تصریح كرد: در این راستا امروز ۳۷ طرح مخابراتی با سرمایه گذاری ۷۳ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

آذری جهرمی با اشاره به اینكه با عنایت به ظرفیت های بخش خصوصی مركز تماس با قابلیت پاسخگویی به تماس های مراكز سازمانی مثل خدمات شهرداری و نظام بانكی با ظرفیت ۷۵ نفر در شهرستان اردستان به بهره برداری رسید، اضافه كرد: استفاده از بخش خصوصی سبب توسعه رونق اقتصادی در این مناطق خواهد شد.

وی در مورد نرخ هزینه خدمات ارتباطی در مناطق كمتر توسعه یافته نسبت به مناطق برخوردار اظهار داشت: هم اكنون در مورد تفاوت نرخ استفاده از خدمات برای مردم چارچوبی در كشور وجود ندارد و در جهت تشویق اپراتورها در جهت سرمایه گذاری در مناطق كمتر توسعه یافته، كاهش هزینه جاری كه اپراتوراها باید به دولت پرداخت كنند در مناطق كمتر برخوردار اعمال خواهیم كرد تا سرمایه گذاری در مناطق روستایی مقرون به صرفه و دارای توجیه اقتصادی باشد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد واردات گوشی و نرخ ارز اظهار داشت: از ابتدا بعنوان مدل برخورد با این پدیده بسیار نامبارك در جامعه كه سبب رنجش و ظلم به مردم شد سه گام را مطرح كردیم و در گام اول اسامی شركت های وارد كننده را منتشر و شفاف سازی كردیم.

وی ادامه داد: گام دوم این بود كه در جهت حقوق مردم سامانه ای را فراهم نماییم تا مردم ببیند كه گوشی را كه از بازار تهیه می كنند كدام وارد كننده آن را وارد كشور كرده و آیا با ارز دولتی وارد كرده یا ارز آزاد، كه این كار هم انجام شد و این چارچوب را در گام دوم فراهم كردیم كه مردم بتوانند شكایت كنند.

وزیر ارتباطات تصریح كرد: گام سوم پیگیری قضائی پرونده كسانی بود كه ارز را با نرخ دولتی گرفتند و با نرخ آزاد عرضه و سوء استفاده كردند و در این راستا كارگروه مربوطه تشكیل و مكاتبات لازم با سازمان تعزیرات حكومتی و پشتیبانی از مصرف كننده انجام و بازرسی لازم صورت گرفته است.

آذری جهرمی با اشاره به اینكه در برخورد با این معدود افراد كوتاهی نخواهیم كرد، اضافه كرد: به علت سوء استفاده صورت گرفته قیمت ها افزایش و توان خرید مردم هم كاهش پیدا كرد و با پیگیری و اقدامات صورت گرفته در خلال ۱۰ روز آینده بازار به تعادل خواهد رسید.
1397/04/07
14:03:56
5.0 / 5
3087
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴