سازنده جاسوس افزار پگاسوس به فروش می رود


شرکت NSO Group که سازنده جاسوس افزار پگاسوس مورد استفاده برای جاسوسی از روزنامه نگاران و کنشگران است، با شرکت سرمایه گذاری آمریکایی ˮاینتگریتی پارتنرز برای فروش دارایی های خود سرگرم مذاکره است.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، شرکت NSO Group به دنبال جنجال های اخیر و بعد از اینکه به فهرست سیاه صادرات وزارت بازرگانی آمریکا افزوده شد، با کاهش درآمدهایش و خطر ورشکستگی به علت ناتوانی در بازپرداخت استقراضی که در سال ۲۰۱۹ برای تأمین مالی انجام داده بود، روبرو شده است. این شرکت سال قبل مشاورانی را جهت کمک به پیگیری توافق استقراض جدید یا فروش استخدام کرد. روزنامه هاآرتس رژیم صهیونیستی اولین رسانه ای بود که روز سه شنبه مذاکرات فروش با شرکت اینتگریتی را گزارش کرده بود.

بلومبرگ به نقل از یکی از منابع آگاه نوشت: مذاکرات با خریداران احتمالی ادامه دارد و شرایط مورد توافق هنوز نهایی نشده است. این شرکت به پیشنهادهایی متمرکز شده است که دانش ساخت محصول جاسوس افزار پگاسوس را به خدمات امنیت سایبری دفاعی قوی تغییر می دهند.

یافته های تحقیقات یک کنسرسیوم متشکل از ۱۷ سازمان رسانه ای که ماه ژوییه سال قبل انتشار یافت، نشان داد جاسوس افزار پگاسوس که ساخت شرکت اسرائیلی NSO است، در هک تلفنهای هوشمند متعلق به روزنامه نگاران، فعالان و مدیران تجاری سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته است.

پگاسوس به دولتها و سازمانهای دولتی فروخته شده و قادر بود از راه یک لینک به تلفنهای همراه رخنه کند و پنهانی به ثبت ایمیلها، تماسها و پیامهای متنی بپردازد. در برخی از موارد این جاسوس افزار بدون اینکه قربانی روی لینکی کلیک کند، خویش را فعال می کرد. گروه NSO این ادعاها را تکذیب نمود. محققان گوگل در دسامبر اعلام نمودند پیشرفتگی بدافزار گروه NSO با هکرهای دولتی نخبه برابری می کرده است.

بر اساس خبری که از جانب رویترز انتشار یافت، آشر لِوی، رئیس هیات مدیره شرکت NSO Group از سمت خود کناره گیری کرده است اما مرتبط بودن خروج خود با شکایتها یا پوشش رسانه ای از خشم بین المللی نسبت به نرم افزار هک پگاسوس را تکذیب نمود. وی به رویترز اظهار داشت: این شرکت را در انتهای سال ۲۰۲۱ مطابق با برنامه هایی که قبل از مشکلات اخیر این شرکت طرح ریزی شده بودند، ترک کرده است.

منبع:

1400/11/07
23:00:54
5.0 / 5
1156
تگهای مطلب: امنیت , ایمیل , بدافزار , برنامه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴