وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام كرد

فیبر نوری بعنوان منبع شبه نامحدود انتقال دیتا عمل می کند


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه فرکانس هایی که برای انتقال صوت و داده در ارتباطات سیار استفاده می شوند، منابع محدودی هستند، اظهار داشت:  اصرار داریم شبکه فیبر نوری را بعنوان منبع شبه نامحدود انتقال دیتا در سراسر ایران اجرا نماییم تا کیفیت و سرعت شبکه دیتای ثابت خانگی به حداکثر برسد.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور در اینستاگرام خود نوشت: فرکانس هایی که برای انتقال صوت و داده در ارتباطات سیار استفاده می شوند، منابع خدادادی اما محدودی هستند. بنا بر این نمی توانیم توقع داشته باشیم که توسعه ظرفیت انتقال داده بوسیله شبکه تلفن همراه تا بی نهایت باشد. بنا بر این اصرار داریم شبکه فیبر نوری را بعنوان منبع شبه نامحدود انتقال دیتا در سراسر ایران اجرا نماییم تا کیفیت و سرعت شبکه دیتای ثابت خانگی به حداکثر برسد و رضایت مردم شریف کشورمان را برآورده کند.
وی افزود: قسمتی از محدوده فرکانسی که تا حالا در اختیار اپراتورهای همراه قرار نگرفته بود، باند فرکانسی ۲۳۰۰ است. افزودن این لایه باند فرکانسی اقدامی تکمیلی برای بهبود کیفیت و سرعت ارتباطات تلفن هم راه است که از فردا به تدریج به ۱۸۰۰ سایت شبکه 4G ایرانسل اضافه خواهد شد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اشاره کرد: این اقدام، ظرفیت شبکه این اپراتور را روزانه تا ۱۰۰۰ ترابایت در مراکز استانها افزایش خواهد داد. امیدوار هستم که دیگر اپراتورها هم به سرعت استفاده از این محدوده فرکانسی را شروع کنند. گام های فنی لازم برای بهبود کیفیت و سرعت شبکه تلفن همراه یک به یک درحال تکمیل است که گزارش آنرا محضر مردم شریف ایران ارائه خواهم کرد.1400/11/20
20:55:44
5.0 / 5
1095
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
از دست ندهید!