افتتاح سامانه فراخوان واگذاری پروژه های فناورانه پژوهشگاه فضایی


لینک بگیر دات کام: رییس پژوهشگاه فضایی ایران از راه اندازی سامانه فراخوان واگذاری پروژه های فناورانه این پژوهشگاه آگاهی داد.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، دکتر صمیمی درباره این خبر اظهار نمود: با توجه به این که شتاب دهی در توسعه و بلوغ رسانی فناوری های فضایی یکی از اولویت های اصلی پژوهشگاه فضایی ایران به شمار می آید؛ برای این منظور، ایجاد یک شبکه تامین توانا متشکل از دانشگاه ها، بخش های خصوصی، صنایع و سازمان های فعال کشور در صنعت فضایی امری ضروری می باشد. از ین جهت، سامانه فراخوان واگذاری پروژه های فناورانه با رویکرد دستیابی مطلوب به این هدف و مشارکت مؤثر بخش های مختلف در اکتساب فناوری های فضایی راه اندازی شده و آماده بهره برداری است.

وی توضیح داد: در اولین مرحله در این سامانه، حدود ۳۰ مسئله فناورانه که تا ۱۰ سال آتی پیش روی صنعت فضایی کشور در زمینه های مختلف خواهد بود، بارگذاری شده است. این فناوری ها در کلاس های ماهواره های میکرو/ مینی و کیوبست ها است که در زمینه های تخصصی سازه و مکانیزم، توان و پردازش، کنترل حرارت، کنترل وضعیت، محموله سنجشی و پیشرانش تعریف شده اند.

به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه فضایی ایران، صمیمی اشاره کرد: متخصصان و علاقه مندان به فعالیت در زمینه های مذکور می توانند با مراجعه به آدرس سامانه در مهلت زمانی اعلام شده در فراخوان، مبادرت به ثبت نام و ارسال پیشنهادیه نمایند.

رییس پژوهشگاه فضایی ایران ابراز امیدواری کرد که این سامانه نقش قابل توجهی را در افزایش سطح تعاملات و استفاده بهینه از ظرفیت دانشگاه ها و شرکت های خصوصی و دانش بنیان بمنظور رفع چالش های فناورانه حوزه فضا ایفا کند.1401/01/22
12:16:51
5.0 / 5
812
تگهای مطلب: دانش بنیان , شركت , صنعت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
از دست ندهید!