پروژه فیبرنوری کسب و کارها و خانه ها طی چند روز آتی


لینک بگیر دات کام: در جلسه وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات و نیرو قرار شد همکاری برای تسریع در پروژه ملی فیبرنوری کسب وکارها و خانه ها در اولویت قرار گیرد.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، بامدادان امروز (سه شنبه) عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات میزبان علی اکبر محرابیان وزیر نیرو بود و در این دیدار در ارتباط با همکاریهای مشترک بحث و تبادل نظر شد.
در این دیدار که با حضور معاونان این دو وزارت خانه برگزار شد، وزیر ارتباطات با تشریح ماموریت های وزارت ارتباطات در زمینه های مختلف، به پروژه شبکه ملی اطلاعات به عنوان یکی از اولویت های مهم دولت اشاره نمود و گفت: در یک سال قبل دولت سیزدهم پیشرفت این پروژه به حدود ۶۰ درصد رسیده است.
وی افزود: با راه اندازی شبکه ملی اطلاعات خدمات متنوع و با کیفیت در یک بستر امن و پرسرعت به مردم عرضه می شود.
وزیر ارتباطات به برنامه ریزی وزارت ارتباطات جهت راه اندازی چهار قطب مرکز داده در کشور اشاره نمود و گفت: برای تامین برق این ۴ مرکز به عنوان مراکز قطب داده کشور احتیاج به همکاری وزارت نیرو دارد.
زارع پور به پروژه فیبرنوری منازل و کسب وکارها به عنوان یکی دیگر از اولویت های دولت برای ۳ سال آینده اشاره نمود و گفت: این پروژه به عنوان یک پروژه راهبردی و ملی نیاز مردم به سرعت های بالای چند صد مگابیت برثانیه را تامین می کند. ضمن اینکه توسعه نسل های جدید تلفن همراه نیازمند تامین شبکه فبیرنوری است.
وزیر ارتباطات با تاکید به اینکه انجام این پروژه می تواند ارتباطات پایدار کشور را تا چند دهه آینده بیمه کند، از وزیر نیرو خواست تا زیرساختهای وزارت نیرو به کمک این پروژه بیایند.
وزیر ارتباطات از وزارت نیرو به عنوان یکی از دستگاههای پیشرو در پیوستن به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند تقدیر نمود.
علی اکبر محرابیان هم در این جلسه ضمن اشاره به پیشرفت های شبکه ملی اطلاعات، این پیشرفت را امید بخش دانست و اشاره کرد که برای اطلاع مردم باید در ارتباط با این شبکه اطلاع رسانی بهتری شود.
ایشان با بیان آمادگی کامل برای همکاری در پروژه فیبرنوری منازل و کسب وکارها، افزود: هر امکانی که در اختیار وزارت نیرو است برای استفاده در این پروژه در اختیار قرار می گیرد.
وزیر نیرو، با توجه به جهت گیری وزارت نیرو برای بهره گیری حداکثری از تکنولوژی های جدید برای هوشمند سازی این وزارت خانه، قرائت کنتور، ارسال لحظه ای و فرمان پذیری را برای مدیریت مصرف مهم عنوان نمود و گفت: اولویت ما هوشمند سازی کنتور ۵ میلیون مشترک پر مصرف است که می توانیم در این حوزه هم با وزارت ارتباطات همکاری داشته باشیم.
بر اساس این گزارش، در این جلسه معاونین دو وزیر هم مباحثی را در ارتباط با نوع شیوه همکاری دو وزارت خانه و مسائل در ارتباط با آن مطرح نمودند و در اختتام قرار شد مدل همکاری برای پروژه فیبرنوری منازل و کسب وکارها ظرف چند روز آینده بین معاونین این دو وزارت خانه به تفاهم برسد.

 


منبع:

1401/09/22
21:03:20
5.0 / 5
486
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳